طراحی دکوراسیون کلاسیک

طراحی دکوراسیون کلاسیک

طراحی دکوراسیون کلاسیک همان سبک سنتی غربی می باشد که مقداری به سمت طراحی معاصر روی آورده است . ما ایرانی ها در خانه هایی با این سبک زندگی کرده ایم. طراحی دکوراسیون کلاسیک یادآور تصاویر بسیاز زیبای قرون ۱۸-۱۹ میلادی می باشد. با این که عده ی بسیاری از مردم به سمت استفاده از طراحی های مدرن روی آورده اند اما هم چنان افراد زیادی طرفدار طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک و سنتی می باشند. خانه های دارای طراحی به سبک کلاسیک برای تمامی گروه های سنی مناسب می باشند و تمام اعضای خانواده در آن احساس راحتی می کنند.

در این نوع طراحی دکوراسیون نظم خاصی برقرار است و هر وسیله سر جای خودش قرار می گیرد. از حیث بصری به بیننده حس نظم و تقارن خاصی را انتقال می دهد.  بنابراین سبک طراحی دکوراسیون کلاسیک بسیار آرامش بخش می باشد و تمامی چیدمان آن از نظم و قانون خاصی پیروی می کند. و تمامی وسایل استفاده شده با هم ست می شوند و در دکور فضا هیچ به هم ریختگی دیده نمی شود.

طراحی دکوراسیون کلاسیک دارای ویژگی های خاصی می باشد که آن ها را با هم مرور می کنیم :

رنگ ها در طراحی دکوراسیون کلاسیک

در طراحی دکوراسیون به سبک کلاسیک از طیف رنگی روشن تر استفاده می شود. همچنین طرح های چاپی خلوت تر استفاده می شود. رنگ های استفاده شده به گونه ای خاص در هم آمیخته شده و تمامی وسایل در امتداد یک خط به طور منظم قرار می گیرند. استفاده از گلدان ها و وسایل تزیینی انحنا ها را ایجاد می کنند.

رنگ هایی که در طراحی دکوراسیون کلاسیک استفاده می شوند معمولا رنگ های متوسط نه خیلی روشن و نه خیلی تیره هستند  ولی گاهی هم از رنگ های خیلی تیره و یا خیلی روشن استفاده می شود. تنالیته های خاکی و رنگ های مکمل آن میباشد. رنگ ها ترکیبی از سفید و سیاه و قرمز کلاسیک هستند. برای دیوار ها معمولا از رنگ های بسیار روشن مثل سفید، کرم و یا خاکستری و استخوانی روشن استفاده می شود. گاهی برای زیبایی بیشتر سقف ها را گچ بری می کنند.
برای هر جه نزدیک شدن به این سبک باید در انتخاب وسایل خود از رنگ های سردی نظیر سفید و کرم و قهوه ای استفاده کنید . دکوراسیون های کلاسیک می توانند همانند دکوراسیون های مدرن لوکس باشند.

طراحی دکوراسیون کلاسیک

جنس وسایل در طراحی دکوراسیون کلاسیک

در این نوع طراحی نه از پارچه های خیلی براق استفاده می شود و نه خیلی مات و معمولا پارچه ها طرح دار (معمولا طرح گل) می باشند. جنس مبلمان اغلب چوب و تیره رنگ می باشد. معمولا روی چوب ها را منبت کاری می کنند و طرح های دستی روی برخی از آن ها مشاهده می شود.

مهم ترین وسیله در دکوراسیون از نوع کلاسیک پرده ها می باشند. پرده ها جلوه ی خاصی به دکوراسیون داده و قادرن به راحتی سبک را تغییر دهند.

طراحی دکوراسیون کلاسیک

لوازم جانبی و نورپردازی در طراحی دکوراسیون کلاسیک

در طراحی دکوراسیون کلاسیک لوازم جانبی که معمولا مورد استفاده قرار می گیرد وسایل تزیینی مثل گلدان ها یی معمولا با گل های طبیعی و آباژور ها و آینه و شمعدان های کلاسیک است. از تابلو های نقاشی بر روی دیوار ها استفاده می شود و گاهی از کتاب خانه هایی از جنس چوب با رنگ های تیره (مانند چوب مبلمان) استفاده می شود. سایر وسایل معمولا از جنس نقره، چینی و شیشه بوده و بر روی آنها معمولا طراحی شده و نقوشی از طبیعت به شم می خورد.

طراحی دکوراسیون کلاسیک

نورپردازی در طراحی دکوراسیون کلاسیک بسیار مهم می باشد و علاوه بر لامپ های سقفی  لامپ های دیواری نیز استفاده می شود و اغلب از نور های ملایم با رنگ های روشن استفاده می شود که جلوه ی زیبایی به دکور کلاسیک می بخشد.