دکوراسیون خانه احتیاج به توجه زیادی داد که باید آن ها را بدانیم و رعایت کنیم در این مقاله چند تا از راهکارها بیان شده که با استفاده ازآن می توان بهترین دکوراسیون را ایجاد کنیم زیرا خانه ای که در آن زندگی می کنیم باید بیشتر توجه رو کنیم که محل آرامش و آسایش خودمان و خانواده باشد.

قوانین در دکوراسیون داخلی

نقاشی کردن دیوارها یکی از روش های خوب بری ایجاد تغییر و تحول در عین حال سبب ایجاد دکوراسیون خوبی برای خانه می شود اتسفاده از رنگ های شاد و متنوع نقش مهمی دارند.

وسایل ها را به صورت جفت کنار هم قرار دهید که همین امر سبب باعث ایجاد نظم خوبی برای خانه می شود مثلا اصتفاده از صندلی های جفت و یا استفاده از شمعدونی های جفت و …

خانه ی خودتان را با استفاده از تزئینات طبیعی مانند گل ،گیاه،سنگ که باعث ایجاد دکوراسیون خوب و متفاوت می شود.

جابجایی وسایل منزل مثلا مبل ها از کنار دیوار و کن دیوار برداریم و وسط خانه بگذلریم که باعث ایجاد فضایی برای گفتگوی دوستانه شود.

قاب عکس ها را تصحیح کنید اگر اتاق را رنگ جدیدی زدید قاب ها را با توجه به رنگ دیوار تغییر بدهید که شبیه به شوند اگر دیوارها را رنگ نمی کنید قاب ها را رنگ یک میزی که دارید کنید و روی میز هم با قرار دادن اشیای دکوری دیزاین کنیم.

رنگ در ورودی را تغییر دهیم و از طیف رنگ های جدیدی استفاده کنیم.

حتما بخوانید:  ایده هایی برای دکوراسیون داخلی پاسیو

در خانه های کوچک بهتر است از آینه های بزرگ استفاده شود که باعث ایجاد فضای بزرگی می شود.

وسایل که یک شکل هستند را کنار هم بگذارید در یک سطح مانند ظروف سفالی گلدان ها به جای استفاده از وسایل ناهمگون استفاده از وسایل یک شکل مناسب تر می باشد.

روکش مبل ها را تغییر دهید استفاده از پارچه های معمولی و زیبا که ارزان و به صرفه است که باعث ایجاد دکوراسیون خوبی می شود.

برای وسایلی که درزمین پخش هستند مانند وسایل کودکان از سبدی بزرگ استفاده کنیم که باعث ایجاد نظم می شود نظم در خانه تاثیر زیادی در دکوراسیون دارد.

تابلوهای تکراری و قدیمی را با تابلوهای جدید و مدرن تغییر دهیم که ظاهر منزل را بسیار تغییر خواهد داد.

از قالیچه های مناسب با اصول چیدمان مبل استفاده کنیم.

همیشه از نورپردازی استفاده کنیم استفاده از شمع هایی با قیمت های مناسب استفاده از آباژورها به نور پردازی اهمیت زیادی دهیم نه این که همه ی نورپردازی را عوض کنیم می توان به جای لامپ های معمولی از لامپ های رنگی با نورهای متفاوت استفاده کنیم از یک تنظیم کننده نور برای زیادو کم کردن نور اتاق ها بر روی دیوار نصب کنیم.

کارشناسان دکوراسیون بر این عقیده می باشند که بهتر است از پرده های بلند که تا زمین می آیند استفاده کنیم به این روش پنجره ها بزرگتر به نظر می رسند که زیباتر است.

حوله هایی مناسب با فصول استفاده کنیم در هر فصا این حوله ها را تغییر دهیم که تاثیر بسزایی در روحیه ی ساکنین منزل دارند.

حتما بخوانید:  دکور،ویترین مغازه،اتاق پرو،قفسه بندی

از رنگی جدید برای تغییر رنگ سقف ایجاد کنیم.

برای کابینت های آشپزخانه از رنگ بندی مناسبی استفاده کنید مثلا رنگ کابینت های بالایی رنگ روشن و کابینت های پایینی را تیره ترکنیم.

رنگ بندی اتاق ها و سرویس های بهداشتی دو گانه یا چندگانه باشد استفاده از دو یا چند رنگ تاثیر بسزایی در دکوراسیون خواهد داشت.

ترکیب چند دکور در خانه از روش های دیگر برای داشتن دکوراسیون خوبی است یعنی هم از دکور سنتی هم مدرن و…همزمان استفاده کنیم در واقع ترکیب کنیم.

از قاب عکس بالای شومینه استفاده کنیم که بهترین دکوراتیوها برای شومینه ها می باشند.

استفاده از لوازم هنری دستساز باعث ایجاد فضایی آرامش بخش می شود و باعث زیبا شدت فضای اتاق یا خانه می شود.

برای ایجاد احساس دلنشین بود از تعادل و تقارت استفاده کنیم که باعث می شود که به مغز کمک می کند که طراحی ساده تر و آسان تر شود.

تلفیق کردن متریالی که در خانه استفاده می شود باعث ایجاد دکوراسیونی متفاوت می شود مثلا استفاده از کنسول ساده ی چوبی در کنار میز فلزی ترکیب شده با شیشه ها و پارچه ها تلفیق زیادی از متریال می باشد.

استفاده از شومینه که هیچ گاه از مد نمی رود حتی اگر خاموش باشد باعث ایجاد نقطه ی کانونی در فضای خانه می شود.

 

درباره فرنوش شجاعی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *