دکوراسیون مهدکودک

دکوراسیون مهدکودک از جمله مواردی است که باید توجه زیادی به آن شود زیرا در روحیه کودکان تاثیر بسزایی دارد.طراحی دکوراسیون باید با شیوه ی اصولی و کاربردی انجام شود و به دنبال بهترین دیزاین برای مهدکودک باشیم تا بهترین تاثیر را در روحیه کودکان بگذارد طراحی دکوراسیون در همه ی کشور بسیار مهم است و اهمیت بسزایی به آن داده می شود زیرا در شکوفای و رشد استعداد و فکر کودکان تاثیر دارد.

محیط مهدکودک می بایست شاد و بانشاط باشد و کودک را به یادگیری و آموختن سوق دهد علاوه بر این کودک می بایست در محیط مهد کودک احساس امنیت آرامش داشته باشد.

همه ی کودکان به بازی علاقه دارند بنابراین باید در مهد کودک مکانی برای بازی و سرگرمی کودکان اختصاص داد بازی هایی که باعث جلب توجه کودکان می شود باعث می شود ذهن کودکان برای آموزش فعال شود علاوه بر ایجاد محل مناسبی برای بازی و سرگرمی کودکان محیطی مناسب برای آموزش آن ها باید ایجاد کرد تا با میل و اشتیاق شوند برای آموزش و یادگیری.

زمانی که دکوراسیون مهدکودک مناسب باشند و به همه ی نکات توجه شود کودکان  شوق و اشتیاق برای آمدن به مهدکودک دارند همچنین والدین همه به این مسائل توجه می کنند.

یکی از مهم ترین نکات در طراحی دکوراسیون داخلی مهدکودک استفاده از رنگ های شاد و نشاط آور می باشد که تأثیر زیادی در روحیه کودکان و میزان یادگیری آن ها دارد بنابراین بهتر است رنگی که برای مهدکودک انتخاب شود باعث به وجود آمدن فضای شیک و جذابی برای مهدکودک شود.

علاوه بر رنگ ها نورپردازی هم از موضوعاتی که باید به آن توجه شود و از اهمیت بالایی برخوردار است در دکوراسیون مهدکودک باید از ایده های خلاقانه و کاربردی استفاده کرد تا به محیطی پرجنب و جوش و خلاقانه ای تبدیل گردد.

دکوراسیون داخلی مهدکودک چرا مهم است؟

طراحی دکوراسیون مهدکودک اصلا پروژه ی ساده ای نیس و به راحتی نمیتوان از کنارش عبور کرد زیرا کودکان مدت زمان توجشان در سن کودکی بسیار کم است و به زودی از محیط خسته می شوند به این منظور می بایست دکوراسیون به صورتی باشد که کودکان مدت زمان زیادی میل به ماندن د محیط مهدکودک را داشته باشند.

حتما بخوانید:  چوب در دکوراسیون داخلی

در محیط مهدکودک توجه کمتری به میز و صندلی می باشد زیرا کودکان در سن پایین بعد از مدتی از نشستن روی صندلی ها خسته می شوند و بهتر برای انجام کارها اموزش ،یادگیری و …فرشی پهن کنیم و از کوسن و بالشت استفاده کنیم و بچه ها دور مربی روی زمین حلقه زنند.

نکاتی برای دکوراسیون داخلی مهدکودک

همانطور که گفته شاد باید از رنگ های شادی بخش انرژی زا استفاده کرد رنگ هایی که باعث جذب کودکان برای یادگیری شود از جمله این رنگ ها شامل آبی را می توان مکملی برای با زرد و نارنجی دانست و بهترین رنگ برای فضای مورد نظر می باشد.

استفاده از فرم های منحنی شکل و دایره ای شکل در دیوارها باعث افزایش خلاقیت کودکان می شود.آینه ها ،چراغ ها و وسیله های بازی با شکل دایره ای می تواند تأثیر بسزایی در برانگیختن این خلاقیت در کودکان باشد.

استفاده از ارتفاع کم برای دسترسی کودکان به وسایل ها به حداقل رساندن اجسام در فضای بازی برای بالا بردن امنیت همچنین ترکیب نور طبیعی و مصنوعی از نکته های کلید در دکوراسیون مهدکودک می باشد.

سیال بودن و استفاده از فرم هایی ساده بهترین حالت برای طراحی دکوراسیون فضاهای باز می باشد.

۱۰ نمونه ی برتر دکوراسیون مهدکودک در جهان

  • مهدکودکی با دکوراسیون شگفت انگیز در ایتالیا

این مهدکودک در یک روستای کوهسستانی واقع در ایتالیا می باشد که دکوراسیون بسیار خوبی دارد مهدکودک ترنتین به دلیل موقعیت مکانی که دارد از تلفیق سه فرهنگ موجود در آن جا ساخته شده است.

  • مهدکودک واقع در اسپانیا

هدف از توسعه ولز روبیو توسعه مهارت های روانی،حرکتی،رشد ذهنی و اجتماعی کودکان می باشد.

  • مهد کودک کیتا گوتینگن آلمان

این مهدکودک در یکی از شهرهای مهم آلمان قرار دارد که طراحی بسیار قوی دارد و همچنین دارای وسایل آموزشی بسیار کارآمد و خوبی می باشد.

  • مهدکودک جاکارتا واقع در اندونزی
حتما بخوانید:  دکوراسیون مغازه شال و روسری

این مهدکودک واقع در یکی از مناطقی است که احتیاج زیادی به مهدکودک است از نظر جمعیت افراد زیادی در آنجا قرار دارند که مهدکودک جاکارتا با دکوراسیون منحصر به فردی که دارد جزء بهترین ها می باشد.

  • مهدکودک فورفترهاست واقع در دانمارک

این مهدکودک مدرن از پنج خانه ی کوچک ساخته شده است و در یک ساختمان سه طبقه می باشد همچینین این مهدکودک نیز دارای روف گاردن می باشد که از بیرون شبیه به یک روستا می باشد اما داخلش بسیار کارآمد و مدرن می باشد.

  • مهد کودک کوبی که در ژاپن واقع می باشد

در این مهدکودک فضا به صورت یکپارچه به عنوان زمین بازی فضای آموزش و یادگیری در نظر گرفته شده است.

  • مهد کودک بین المللی واقع در تایلند

این مهدکودک در بانکوک تایلند واقع شده است از ایده پردازی های خوبی استفاده کرده برای فضای بازی همچنین دارای شیشه های منحنی شفاف می باشد که یادگیری کودک را ارتقا می بخشد.

  • مهدکودک واقع در ایتالیا

مهدکودک بارباپاپا در سال ۲۰۰۶ در ایتالیا تاسیس شده می باشد که برای ۶۰ کودک فضای کافی دارد و دارای ۴ کلاس می باشد.طراحی این مهدکودک هم بسیار مدرن بوده و از متریال محکمی در برابر حوادث ساخته شده است .

  • مهد کودک در پاریس

این مهدکودک شبیه به یک اسباب بازی بین ساختمان های بلند شهر قرار گرفته و طراحی شگفت انگیزی دلرد.

  • مهدکودک واقع در سوئد

این مهدکودک یک بلوک ساختمانی بسیار مستحکم و مقاوم می باشد محیط این مهدکودک بسیار رویایی و آرامش بخش می باشد و قدرت مربوط به یادگیری و خلاقیت کودک را افزایش می دهد این مهدکودک به گونه ای طراحی شده است که نور خورشید به راحتی وارد ساختمان شده و محیط آن با نور خورشید روشن می شود.

تیم درسا البرز با تجربه و نمونه کارهای زیبا و خلاقانه ای که دارد انتخاب مناسبی برای سپردن کار دکوراسیون داخلی فضاهای شما می باشند.

درباره فرنوش شجاعی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *