طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه و زنانه: یکی از مهم ترین مواردی که قطعا در موفقیت و محبوب شدن یک کسب و کار موثر می باشد، نما و جلوه ای است که دیگران از آن می بینند. اینکه مخصوصا برای اولین بار چگونه در ذهن مخاطبان ثبت می شوید، بسیار اهمیت دارد و به همین دلیل است که در سال های اخیر مشاغل مختلف سعی دارند تا حد امکان به دکوراسیون مغازه و چیدمان محل کار خود اهمیت بدهند. در خصوص آرایشگاه مردانه و زنانه نیز چنین ضرورتی وجود دارد و باعث شده آرایشگران حتما به مواردی که می توانند باعث زیباتر شدن فضای داخلی شوند، اهمیت بدهند.

طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه و زنانه

تفاوت طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه و زنانه

هر چند که در خصوص آرایشگاه های زنانه این موضوع بسیار پر رنگ تر می باشد و به میزان بیشتری به آن توجه می شود؛ زیرا به هر حال هر موضوع یا شغلی که به نوعی مرتبط با خانم ها باشد، علاوه بر برخورداری از مخاطبین بیشتر مورد توجه بیشتری نیز قرار می گیرد و یکی از ابتدایی ترین ویژگی هایی که باید داشته باشد، این است که زیبا و چشم نواز باشد تا مورد پسند بانوان قرار گیرد. بر این اساس طراحی دکوراسیون مغازه یا آرایشگاه مقوله ای است که لازم است آرایشگران آن را جدی بگیرند تا بتوانند مشتریان بیشتری جذب کرده و یا مشتریان خود را نیز راضی نگه دارند.
علاوه بر این که در چنین کسب و کاری حرفه ای بودن و با تجربه بودن آرایشگر و کیفیت خدماتی که ارائه می دهد، بسیار اهمیت دارد و علاوه بر آن بهره مندی فضای آرایشگاه از چیدمانی زیبا و راحت برای مراجعه کنندگان نیز می تواند یکی از رموز محبوبیت آن باشد. اینکه از چه سبکی برای تعیین دکوراسیون استفاده شود، تاثیر پذیر از عوامل مختلفی است که یکی از این عوامل زنانه یا مردانه بودن آرایشگاه می باشد و همچنین تمامی جزییات مرتبط با دکوراسیون همانند سبک، طرح، رنگ، چیدمان، نور پردازی، تجهیزات و… کاملا مطابق با سلیقه ی آرایشگر خواهد بود؛ به همین دلیل در طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه و زنانه وقتی مشتری وارد آن محیط می شود می تواند تا حد زیادی با سلیقه و روحیات آرایشگر آشنا شود و خیلی از مشتریان با تجربه هم می توانند از روی میزان اهمیتی که شخص آرایشگر به دکوراسیون آرایشگاه خود داده است، پی به مهارت و سلیقه ی وی در امر آرایشگری ببرند؛ زیرا یکی از ملزومات حرفه ای بودن در این شغل این است که به اندازه ی کافی به جزییات که کلیات را تشکیل خواهند داد، توجه شود و کسی که به زیبایی و هارمونی جزییات سالن آرایشگاهی خود اهمیت دهد، قطعا از دقت کافی برای آراستن مشتریان نیز برخوردار خواهد بود.

حتما بخوانید:  تغییرات آشکار رنگ و نور در دکوراسیون داخلی

توجه داشته باشید که!

بیش از آن چیزی که شما می اندیشید طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه و زنانه در نظر مراجعه کنندگان مهم خواهد بود و به همین دلیل لازم است که یک آرایشگر موفق، زیبایی و جذابیت محیط و دکوراسیون آرایشگاه مردانه و زنانه ی خود را از دید مشتریانش بسنجد.

ارائه خدمات دیزاین دکوراسیون آرایشگاه زنانه و مردانه توسط مجموعه البرز چوب درسا

طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه و زنانه

طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه و زنانه

طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه و زنانه می تواند بر اساس سبک های ایرانی یا اروپایی دیزاین شود و این انتخاب کامل سلیقه ای است. با توجه به اهمیت این موضوع و عمیق تر شدن نیاز به طراحی محیطی، امروزه بیشتر صاحبان مشاغل سعی می کنند که قبل از اقدام به انجام کار و صرف هر گونه ی هزینه ی زمانی و مالی با یکی از شرکت های فعال در این زمینه نیز مشورت داشته باشند؛ زیرا به هر حال استفاده از ایده ها و اطلاعات سایرین نیز می تواند به آن ها کمک کند تا سبک بهتری را برای اجرا در دکوراسیون مغازه یا  آرایشگاه زنانه یا مردانه ی خود انتخاب نمایند.

کسانی که همانند مجموعه البرز چوب درسا در این خصوص خدماتی را ارائه می دهند، می توانند بر اساس تجربیات اجرایی خود در طی سال ها فعالیتی که داشته اند، توصیه ها و پیشنهادات بهتری را به متقاضیان ارائه دهند و این موضوع که قبل از اجرای طراحی دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه و زنانه بتوان برنامه ریزی نمود و پس از بررسی ایده ها و مشخص نمودن یک طرح کامل برای استفاده ی بهینه تر از فضا کار را شروع کرد تا حد زیادی به نفع شخص آرایشگر خواهد بود؛ زیرا می تواند با صرف هزینه ای معقولانه تر و در مدت زمان مشخص تری دکوراسیون داخلی آرایشگاه مردانه یا زنانه ی خود را طراحی نماید.

حتما بخوانید:  دکوراسیون داخلی اتاق نوزادان دوقلو

توجه داشته باشید که!!

لوکس بودن فضای داخلی تنها به این معنی نیست که از تجهیزات و وسایل بسیار مدرن و گران قیمت استفاده شود، بلکه هنر به کار گیری صحیح از هر وسیله و تجهیزات، مبلمان، دکورهای آرایشگاهی، تکنیک های نور پردازی، آینه و …. است که باعث می شود یک فضا متمایز از آرایشگاه های قدیمی باشد و به دل مشتری بنشیند.

فاکتورهای مهم در طراحی دکوراسیون آرایشگاه مردانه و زنانه:

 • استفاده از وسایل جدید، سالم و مدرن
 • هماهنگی و تناسب وسایل داخل آرایشگاه با فضای آرایشگاه
 • استفاده از تابلوهای زیبا برای آراستن دیوار ها به گونه ای که با فضای آرایشگاهی متناسب باشند، همانند تصاویر انواع مدل مو، میکاپ، شینیون و ….
 • استفاده ی کافی از آینه برای بازتاب نور و هم چنین برای آنکه مشتریان بتوانند ظاهر خود را از هر زاویه ای مشاهده نمایند.
 • انتخاب تعداد تجهیزات و نوع دکوراسیون آرایشگاه زنانه و مردانه بر اساس میزان فضا و متراژ آن محیط
 • استفاده از قفسه ها و کمد ها که می توانند از جنس های مختلفی باشند، برای مثال چوب.
 • تفکیک بخش های مختلف در یک سالن زیبایی همانند بخش مدیریت، پذیرش، براشینگ و شینیون، اپیلاسیون، مانیکور و پدیکور، ماساژ و …
 • انتخاب هوشمندانه ی رنگ ها بر اساس اینکه مخاطبان آرایشگاه خانم ها هستند یا آقایان.
 • توجه به تاثیر تیرگی و روشنی هارمونی رنگ ها بر محیط داخلی
 • استفاده از ابزارهای تکمیلی مثل آینه، کاغذ دیواری، قاب، پوشش های مردن، کناف، گچبری و… بر اساس تناسب آن ها با سبک دکوراسیون آرایشگاه مردانه و زنانه
 • بر خورداری از نور مناسب و تجهیزات نور پردازی کافی در دو رنگ زرد و سفید در بخش های مختلف آن فضا ( سقف، دیوارها، دور آینه ها و … )
درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *