اسرار کابینت در دکوراسیون داخلی

اسرار کابینت در دکوراسیون داخلی: خانه ای نو خریده و قصد دارید کابینت های آن را جهت تغییر دکوراسیون داخلی به سلیقه خود سفارش دهید، آشپزخانه در فضایی قرا گرفته که تمام زیبایی ساختمان را تحت پوشش قرار میدهد. نه از قیمت ها خبر دارید و نه از جدید ترین ها. به سراغ نمایشگاه هایی که از قبل در ذهن خود داشته اید می روید. وارد می شوید و برای اولین بار درباره کابینت سوال میکنید. با اینکه یکدل برای سفارش می شوید تصمیم می گیرید نمایشگاه دیگری را هم دیدن کنید. نمایشگاه دوم کارهای زیباتر ، قیمت های بهتری و ایده های زیبا تری دارد. راهنمایی های مسئول اولین با دومین نمایشگاه به حدی تناقض دارد که سوالات بسیار زیادی را برای شما ایجاد کرده اند . . . . . آیا واقعا برای دکوراسیون داخلی کابینت ایتالیائی خوب است یا ترک یا ایرانی؟ و آیا قیمت کابینت کرج برای شما مهم است؟ بهتر است اسرار کابینت در دکوراسیون داخلی را بدانید. با درسا البرز همراه باشید.

اسرار کابینت در دکوراسیون داخلی

چند روزی را در خیابان ها برای سفارش کابینت سپری می کنید و نتیجه مطلوب را نمیگیرید. من مطمعنم برای سفارش کابینت از هر مجری که سوال کنید، اکثر جواب ها به نوع MDF، نوع صفحه، طرح دلخواه شما و مدت زمان لازم برای تحویل کار برمیگردد. اما کم پیش می آید جزئیات را موشکافانه تر برای شما تشریح کنند. مثلا هیچوقت نمی گویند من خود شخصا کار شما را انجام خواهم داد و یا اینکه دقیقا استاد کار من با این نام، در این ساختمان مشغول اجرا و شما میتوانید کار او را از نزدیک ببینید . ناگفته نماند استادکار بسته به قدرت اجرائی، تمیزی کار و ظرافت از روزی بیست هزار تومان تا روزی دویست هزار تومان میتواند دریافتی داشته باشد که این خود اختلاف زیادی برای قیمت کابینت اجرا شده در دکوراسیون داخلی بوجود می آورد. ساده ترین چیزی که برای شما قابل درک باشد را برای شما مثال میزنم.

حتما بخوانید:  طراحی دکوراسیون داخلی تالار

اگر قطعه ای در حین کار بشکند، استادکار حرفه ای آن را تعویض و استادکار آماتور آنرا تا جای ممکن تعمیر کرده و سرهم بندی میکند. حرفه ای ها عادت به اجرای کار کثیف ندارند ولی آماتور ها همیشه بدنبال راهی برای فرار از کار میگردند. تا اینجا فقط در مورد مجریان صحبت کردیم. بد نیست در مورد اجناس موجود هم بیشتر بدانید . ما فرض رو بر این میگذاریم که کابینت با ترکیبی از های گلاس و ام دی اف ترک را انتخاب کرده و قرارداد بستید. در پس پرده چه اتفاقاتی میتواند بیفتد؟ اگر مجری شما متعهد و دارای وجدان کاری باشد که ما خدا را شکر میکنیم ولی در غیر اینصورت لازم است عینک خوشبینی را کنار زده و برای یک بار هم که شده به اتحادیه کابینت سازان مراجعه کنید تا از تعجب انگشت حیرت به دهان فرو برید. بله متاسفانه عده ای( کابینت ساز ) سود جو با شگردهای خاص خود وارد این صنف شده و از بی اطلاعی افراد سوء استفاده میکنند. چه در دکوراسیون داخلی چه در دکوراسیون مغازه! چندی پیش اتفاقی جالب در جلوی چشمم افتاد که لازم است شما هم بدانید.

در دفتر یکی از دوستان که عمده فروش ورق MDF و لوازم کابینت بود نشسته بودم که خانم و آقایی بهمراه یکنفر که ضاهراً کابینت سازشان بود وارد شدند. راهنمائی های فرد کابینت ساز بحدی صادقانه بنظر میرسید که بنده هیچ شکی به صداقت ایشان نکردم. او کاتالوگ های مختلفی را برای آنها آورد و در نهایت آنها را مجاب به خرید ورق آلمانی با یک کد خاص کرد و درنهایت فاکتور فروش خورده و آقای مشتری کل خرید را کارت کشید و قرار شد جنسها را برای کابینت ساز ارسال کنند . تا اینجا اگر شما هم جای من بودید هیچ شکی به دل راه نمیدادید . اما پس از گذشت ده دقیقه دوباره سر و کله آقای کابینت ساز پیدا شد. فاکتور را گرفت و تمامی اجناس را با جنس های مشابه ایرانی عوض کرده و بسیار ماهرانه رنگها را جایگزین نمود و مجددا تقاضای فاکتور کرد .اختلافی میلیونی در یک فاکتور . . . . نتوانستم تحمل کنم. به دوستم خطاب به کابینت ساز گفتم تو اسم اینکار را چی میگذاری؟ آیا درآمد حاصل از اینکار میتواند برکت داشته باشد؟ کسی که از صداقت افراد سوء استفاده کرده و برای ذره ای سود بیشتر لقمه را برخود حرام میکند !!!!! بگذریم اینها اسراریست که شما نمیدانید. اگر بخواهم ذره ذره جزئیات را شرح دهم باید یک کتاب ده جلدی منتشر و متاسفانه چیزی بجز بد بینی برای شما بر جا نخواهم گذاشت ولی این را هم بدانید همه اینطور نیستند. در کنار اینان افرادی هم هستند که صادقانه برای شما کار کرده ، بهترین مصالح ، بهترین نیرو ، و بالاترین کیفیت ممکن را به شما عرضه کرده و تا شما را کاملا راضی نکنند ، شما را ترک نخواهند کرد. در هر شهری که هستید بهترین اجراء کنندگان لزوما” کسانی نیستند که به شهرت کشوری رسیده اند ، کسانی هستند که دارای اعتبار مردمی هستند

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *