سقف تزئینی در دکوراسیون داخلی

سقف تزئینی در دکوراسیون داخلی: سقف ها یکی از عناصر مهم در فضای داخلی هستند که باید توجه خاصی به نوع طراحی آن داشته باشیم. سقف ها همواره از مهم ترین قسمت های طراحی دکوراسیون داخلی و دکوراسیون مغازه به شمار می روند که در جلوه ظاهری فضای داخلی شما نقش مهمی دارند و از نظر محیطی هم تاثیر به سزایی بر حالت روحی افراد می گذارند که باید پارامتر های لازم برای طراحی آن در نظر گرفته شود.

سقف تزئینی در دکوراسیون داخلی

امروزه یکی از پر کاربرد ترین سقف های تزیینی سقف کاذب کناف است. مدل های کناف سقف از تنوع بسیار بالایی برخوردارند که به کارگیری آن ها در طراحی سقف خانه جلوه ی خاصی به زیبایی آن میبخشد. کناف های سقف بر اساس مکان و نوع فضا طرح ها و دیزاین های مختلفی دارد. اولین نکته ای که باید در تزئین سقف به آن دقت کرد مشخص کردن نوع فضا است. به عنوان مثال تزئین سقف پذیرایی با تزئین سقف اتاق یا قسمت های دیگر فضای خانه متفاوت است. امروزه در سبک های مدرن سقف کاذب کناف بیشتر از طرح هایی با خطوط صاف و گوشه دار مانند مستطیل استفاده میکنند و همچنین در سبک های کلاسیک با اشکال انحنی دار مانند دایره و تزئینات استفاده میکنند.

در اینجا چند مدل از سبک های مدرن را مشاهده میکنید:

سقف تزئینی در دکوراسیون داخلی

سقف تزئینی در دکوراسیون داخلی

سقف تزئینی در دکوراسیون داخلی

سقف تزئینی در دکوراسیون داخلی

سقف تزئینی در دکوراسیون داخلی

در اینجا هم چند نمونه از سبک های کلاسیکی را مشاهده میکنید:

سقف تزئینی در دکوراسیون داخلی

سقف تزئینی در دکوراسیون داخلی

سقف تزئینی در دکوراسیون داخلی

ارتفاع سقف های تزئینی

یکی از عوامل مهمی که در اجرای کناف سقف باید بررسی شود ارتفاع سقف می باشد. در سقف هایی با ارتفاع کم اگر میخواهیم نتیجه ای بهتر بگیریم سقف را می بایست با رنگ های روشن تزئین کنیم اما در تزئین سقف با ارتفاع متوسط همان بهتر است از سقف کناف استفاده کنیم. تزئین سقف ها با ارتفاع زیاد هم مشکلات خاص خود را دارد. برای تزئین سقف با ارتفاع زیاد هم می شود از سقف پوش های چوبی استفاده کرد. با استفاده از سقف پوش های چوبی میتوان سقف را به قسمت های بهتری تقسیم بندی کرد و جلوه ی زیباتری به آن داد. امروزه سقف های چوبی در بسیاری از خانه های مدرن و امروزی مورد استفاده قرار می گیرد. اما در هر صورتی که نتوانستید از سقف پوش ها چوبی استفاده کنید بهتر است تیر های چوبی را جایگزین آن نمایید. تیرهای چوبی هم مانند سقف های کاذب حس محدود بودن فضا را میگیرد و احساس بهتری را در افراد ایجاد میکند. پیشنهاد می شود مقاله تقارن در دکوراسیون داخلی را هم مطالعه فرمایید

حتما بخوانید:  سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی

یکی دیگر از روش های مفید برای تزئین سقف های بلند در خانه های کوچک پر کردن فضاهای خانه از کف تا سقف است. می توان این کار را با کتابخانه، قفسه و دکوری های بلند انجام داد و برای این کار بهتر است در کتابخانه و قفسه ها فضاهای خالی ایجاد نکنیم تا جلوه ی بهتری داشته باشد.

یکی دیگر از راه های زیباسازی سقف های بلند نورپردازی مناسب آن است. به گونه ای که روشنایی فضای داخلی خانه را به خوبی پوشش دهد. استفاده از لوستر ها و چراغ های بزرگ هم در زیبایی سقف های بلند تاثیر به سزایی دارد. استفاده از رنگ تاکیدی هم در دیوار های متصل به سقف بلند نقش مهمی در تزئین سقف ها با ارتفاع زیاد دارد; رنگ ها همواره تاثیر مثبتی را بر روی فضای خانه ایجاد میکنند، وجود رنگ های روشن و درخشان در این دیوار ها تاثیر مستقیمی در فضای محیط خانه دارد و جلوه ی زیباتری به آن می دهد. البته در تزیین این نوع دیوارها از عکس ها و تصاویر مورد علاقه تان نیز میتوانید استفاده کنید چرا که وجود آن ها در دیوارهای متصل به سقف بلند جلوه ی زیباتری به دکوراسیون داخلی خانه تان می بخشد.

حتما بخوانید:  دکوراسیون داخلی هتل

سقف کاذب PVC

یکی دیگر از روش های تزئین سقف در  دکوراسیون داخلی خانه استفاده از سقف کاذب PVC میباشد که بسیار ارزشمند و یکی از بهترین انواع سقف کاذب است. از مزایای سقف کاذب PVC میتوان به سبک و ضد خش بودن، عایق برودت و حرارت، ضد حشره بودن ، ضد آب و تنوع در طرح و رنگ های مختلف نام برد. سقف های کاذب PVC علاوه بر این که رنگ و طرح متنوعی دارند تاثیر بالایی در زیباسازی محیط و دکوراسیون داخلی فضا دارند. از دیگر مزیت های سقف کاذب PVC به کیفیت آن ها و سبک بودنشان اشاره کرد که ایمنی آن را بالاتر میبرد و به دلیل مستحکم بودنشان در فصل  زمستان عایق مناسبی در برابر سرما می باشند و از هدر رفتن گرما و حرارت فضای اتاق جلوگیری میکنند.

سقف کاذب pvc قیمت های مختلفی بر اساس نوع کیفیتشان وجود دارد که بهتر است به کیفیت ساخت آن قبل از انتخاب مدل توجه ویژه ای داشت. امروزه  در ساخت محصولات، شرکت ها کیفیت بالا را در الویت خود قرار می دهند و قبل از عرضه آن ها به بازار آزمایش های مختلفی بر روی آن ها انجام می دهند تا در ساخت محصولات بیشترین حد استاندارد رعایت شده باشد.

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *