نکاتی درباره میز ناهار خوری و دکوراسیون داخلی و آشپزخانه از میز ناهار خوری استفاده میکنیم و امروز در هر خانه از آن استفاده شده است یک جورایی در دکوراسیون داخلی وجود آن الزامی است و در دکوراسیون مغازه و… از آن استفاده میکنند.

نکاتی درباره میز ناهار خوری و دکوراسیون داخلی

بیشتر ما روزی ۳ وعده غذا می‏خوریم و شاید هم بیشتر در هر وعده به ارزش غذایی که می‌خوریم و روش پخت غذاهایمان فرق دارد و توجه بسیاری داریم اما نکته دیگری که معمولا از آن غفلت می‌کنیم در نکاتی درباره میز ناهار خوری و دکوراسیون داخلی، اهمیت سفره و سطحی است که روی آن غذا می‌خوریم؛ در حالی که این موضوع به‌ طور مستقیم با سلامت ما ارتباط دارد.

از میز ناهار خوری در کجا استفاده میشود

از میز برای قرار دادن در دکوراسیون داخلی اشیا و لوازم هم استفاده می‏شود. گاهی ممکن است جا کلیدی، کیف پول و پلاستیک میوه را که همگی حاوی آلودگی‏ های زیادی هستند، روی میز بگذارید. گاهی هم ممکن است هنگام آشپزی از میز استفاده کنید و سطح میز با مواد خام مانند تخم‏ مرغ، گوشت، مرغ و ماهی یا گل و لای سبزی آلوده شود. بنابراین اگر روی میز غذا می‏خورید باز هم بهتر است هنگام غذا خوردن روی میز سفره بیندازید. بهتر است از یک سفره یا رومیزی پارچه ‏ای که به راحتی بتوانید آن را با آب گرم و مواد شوینده بشویید، در دکوراسیون داخلی استفاده کنید. بعد از صرف غذا سفره را در سینک ظرف‌شویی بتکانید و هر چند وقت یک‌بار آن را با آب گرم و صابون بشویید و بگذارید زیر نور خورشید خشک شود زیرا این کار از آلودگی و بیماری هایی که حاوی میکروب است در نکاتی درباره میز ناهار خوری و دکوراسیون داخلی جلوگیری میکند.

نکاتی درباره میز ناهار خوری و دکوراسیون داخلی

پشت میز غذا بخوریم یا روی زمین

معمولا جوانان و آن هایی که در ناحیه زانو، درد یا مشکلی ندارند می‌توانند هنگام غذا خوردن یا نشستن در منزل به صورت دوزانو یا چهارزانو بنشینند اما افرادی که در ناحیه زانو یا مفصل ران یا ستون فقرات ‌شان مشکلی دارند و افراد بالای ۵۰ سال که علایم آرتروز یا ساییدگی در مفاصل‌شان شروع شده، هنگام نشستن باید مسائلی را در خصوص دکوراسیون داخلی رعایت کنند تا ناراحتی ‌شان بیشتر نشود. توصیه ما به این افراد این است که اگر برایشان امکان دارد در منزل پشت میز و روی صندلی بنشینند. هنگامی که فرد روی زمین می‌نشیند و غذا می‌خورد، مجبور می‌شود زانوهایش را خم کند یا ستون فقرات‌ اش را هنگام غذا خوردن به سمت جلو خم کند که این حالت، قوز ایجاد کرده و در نتیجه فشار بیشتری بر زانو وارد می‌شود اما زمانی که فرد روی صندلی می‌نشیند، میزان فشار، به خصوص روی مفصل زانو کمتر می‌شود. مطلب دیگر این است که در نکاتی درباره میز ناهار خوری و دکوراسیون داخلی وقتی فرد از روی صندلی بلند می‌شود، فشار کمتری بر زانوهایش وارد می‌کند تا زمانی که می‌خواهد از روی زمین بلند شود. و هنگامی که فرد روی صندلی می‌نشیند باید به این نکته توجه داشته باشد که ارتفاع صندلی باید در حدی باشد که کف پای فرد کاملا روی زمین قرار بگیرد و زاویه ران‌ها و تنه روی ۹۰ درجه باشد، یعنی این زاویه نباید خیلی باز باشد و حالت منفرجه داشته باشد. مثل حالتی که صندلی بلند باشد و فرد مجبور باشد که پاهایش را به حالت مستقیم روی زمین نگه دارد و زاویه بین ران و تنه از حالت قائم خارج شود. نکته بعدی این است که قسمت پشتی صندلی باید کمی به سمت عقب متمایل باشد تا فرد بتواند روی آن راحت باشد. به افرادی هم که دچار ساییدگی و آرتروز مفصل زانو شده‌اند توصیه می‌کنم در صورت امکان از میز استفاده کنند تا به زانوهایشان فشار کمتری وارد شده و مشکلی برایشان ایجاد نشود. همچنین این افراد بهتر است برای خوابیدن از تخت استفاده کنند تا هنگام بالا و پایین رفتن از روی تخت فشار کمتری روی زانوی خود وارد می‌کنند. گروهی از افراد نیز به ‌دلیل مشغله کاری یا نبود فضای کافی مجبورند به ‌صورت ایستاده غذا بخورند که این حالت از نظر ارتوپدی مشکلی ندارد اما از لحاظ مشکلات گوارشی یا روانی باید با متخصصان امر مورد بحث قرار گیرد.

حتما بخوانید:  روانشناسی رنگ برای طراحی دکوراسیون داخلی

نکاتی مهم در مورد میز غذا خوری

میز غذاخوری یکی از پرکاربرد‌ترین وسایل خانگی است که ارتباط مستقیمی با سلامت جسمی اهل خانه دارد و از آن در دکوراسیون مغازه نیز استفاده میکنند در این مطلب اگرچه مواردی درباره بهداشت میز غذاخوری گفته شده، اما اگر جزو آن هایی هستید که سفر پهن می‌کنند و روی زمین می‌نشینند.

وقتی روی زمین سفره پهن می‌‏کنیم، هنگام نشستن و برخاستن از روی زمین، به استخوان‏‌ها و مفاصل زانو و کمر فشار زیادی وارد می‌‏شود. به دلیل این ویژگی و همچنین به این علت که چیدن وسایل غذا، خوردن غذا و جمع‌آوری ظروف بعد از صرف غذا، با داشتن میز غذاخوری آسان‌تر است، امروزه در بیشتر خانه‌ها یک یا حتی دو میز در اندازه ‌های مختلف پیدا می‌شود.

مکان قرارگیری میز غذا خوری در آپارتمان ها و خانه های کوچک دغدغه بسیاری از ماست. اگر چه در خانه های بزرگ به راحتی با در نظر گرفتن اتاقی جداگانه مخصوص غذاخوری در نکاتی درباره میز ناهار خوری و دکوراسیون داخلی این دغدغه به طور کامل برطرف شده است اما باید بدانیم که در اکثر خانه ها امکان اختصاص اتاقی مخصوص غذاخوری وجود ندارد و در آپارتمان های کوچک اگر مکان قرارگیری میز غذا خوری به درستی انتخاب نشود می تواند صدمات بسیار زیادی به نکاتی درباره میز ناهار خوری و دکوراسیون داخلی منزل شما وارد نماید.

حتما بخوانید:  فنگ‌ شویی اتاق‌ خواب کودک

 

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *