استفاده از بتن اکسپوز در طراحی داخلی: بتن اکسپوز یا بتن نما به بتن هایی گفته می شود که سطح آن سطح نهایی کار بوده و بر روی آن پوشش و مصالح دیگری قرار نمی گیرد، در مفهوم وسیع به هر ماده یا ترکیبی که از یک ماده چسبنده با خاصیت سیمانی شدن تشکیل شده باشد گفته می‌شود. بتن ممکن است از انواع مختلف سیمان، سرباره کوره‌ها، گوگرد، مواد افزودنی، پلیمرها، الیاف و غیره تهیه شود. در نحوه ساخت آن ممکن است حرارت، بخار آب، اتوکلاو، خلا، فشارهای هیدرولیکی و متراکم کننده‌های مختلف استفاده شود و معمولا از آن در طراحی نما و غیره استفاده می شود، اجرای بتن های اکسپوز بدین منظور نیازمند توجه خاص می باشد که سطح نهایی باید صاف ، پرداخته شده  و زیبا باشد. بتن اکسپوز، به عنوان یک متریال خاص در دنیای معماری مدرن امروز و  دکوراسیون داخلی بشدت پرکاربرد و مورد استفاده است. معماران زیادی در پروژه های خود و دکوراسیون مغازه از بتن اکسپوز استفاده می کنند. به ویژه معمارانی که به دنبال خلق یک فضای خاص و متفاوت هستند.

استفاده از بتن اکسپوز در طراحی داخلی

در دسترس بودن مصالح آن، دوام نسبتاً زیاد و نیاز به ساخت و سازه‌های بتنی چون ساختمان‌ها، سازه‌ها، سدها، پل‌ها، تونل‌ها و راه‌ها ، این ماده را بسیار پر مصرف نموده است، استفاده از متریال بتن اکسپوز در طراحی داخلی، فضا را به سمت سبک های مدرن و صنعتی تبدیل می کند و باعث تلفیق دکوراسیون داخلی کلاسیک و مدرن شده است. این متریال به دلیل ماهیت سرد خود، فضا را با سردی خاصی همراه خواهد کرد. بنابراین هنگام استفاده از این متریال باید آن را متناسب با شرایط فضا استفاده کرد. به کاربردن این متریال نیز فضایی متفاوت ایجاد خواهد کرد. بلوک های بتنی اکسپوز مربوط به دهه ۹۰ میلادی هستند و امروزه از آنها به معنای پایان کاری صنعتی و خام از تخته سه لا گرفته تا بتن  یاد میشود.در ادامه تعدادی از فضاهای داخلی که بتن در آنها نه تنها ظاهری مدرن ایجاد کرده همچنین گرمایی طبیعی هم به فضا بخشیده را مشاهده خواهید کرد.

حتما بخوانید:  طراحی دکوراسیون داخلی تالار

بتن اکسپوز در طراحی داخلی

تلفیق استفاده از چوب و بتن و دیوار های آجری طرح بصری و زیبایی خاصی در ظاهر خانه و مغازه ایجاد می کند و باعث ایجاد سبکی نوین در طراحی داخلی و انواع سبک های دکوراسیون داخلی  شده است، کافی است با کمی ایده پردازی و دیده باز به طراحی داخلی بپردازید و در کاربرد مصالح متنوع و تلفیق سبک های مختلف جسارت به خرج دهید هر ایده ای که در ذهنتان شکل می گیرد را عملی کنید و از بتن اکسپوز در طراحی داخلی به راحتی استفاده کنید.

بتن اکسپوز در طراحی داخلی

دیوارهایی که با استفاده از بتن اکسپوز ساخته و طراحی می شوند به عنوان دیوارهایی بی همتا به اندازه ی سایر دیوارها و تنوعی که در دیوار کوب های مختاف وجود دارد تنوع ندارند، اما هنوز هم انتخاب‌های زیادی به ما می‌دهند، با استفاده از رنگ‌های های-گلاس،  کشیدن شکل‌هایی با رنگ دلخواه و چاپ طرح‌های دلخواه خود، یا تقسیم آن را به مربع‌های هم اندازه یا غیر هم اندازه، می‌توانید بافت یا حاشیه‌ای بسیار زیبا به دیوار بتن اکسپوز در طراحی داخلی بدهید، راه کارها و ایده هایی متفاوت وجود دارد می‌توانید در میان آنها مواردی را پیدا کنید که با سبک دکوراسیون  داخلی شما بیشترین هماهنگی را داشته باشد. استفاده هم زمان از دیوار بتونی روشن و  تیره باعث می شود که خانه  یا محیط کار نمایی الهام بخش داشته باشد و انعطاف پذیری بتون ها برای استفاده در کف خانه ایده ی جذاب ونوین است. تلفیق رنگ ها و طرح ها احساس صمیمی تر و مدرن تری منتقل کند و بتن روشن پس زمینه‌ای عالی ایجاد کرده است.

حتما بخوانید:  فنگ‌ شویی اتاق‌ خواب کودک

بتن اکسپوز در طراحی داخلی

بتن اکسپوز در طراحی داخلی را می شود به طرح های بسیار متفاوت و جالبی استفاده کرد، طرح هایی که بی شباهت به کناف نیستند.خود بتن باعث صنعتی شدن سبک طراحی داخلی منزل می شود، بنابراین برای اینکه دیوار بتنی یک و تنها در خانه جلوه نکند می توان اندکی هم از عناصر صنعتی در دکوراسیون مغازه و خانه مدرن استفاده کرد. مثل موکت یا دیوارهایی که به رنگ خاکستری که تلفیق بسیار زیبا و خاصی ایجاد می کند، برای تزیین دیوار بتنی فقط از یک سری تابلوی دکوری می توان استفاده کرد تا فضا را از حالت بی روح خارج سازد و جلوه ی خاص در فضا ایجاد کند، دیواری که یک نصف آن چوبی است و نصف دیگرش بتنی  می تواند گرمای سبک کلاسیک و سردی سبک مدرن را یکجا ایجاد کند و یک روش بسیار جالب را خلق کند.

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *