سبک های دکوراسیون داخلی

سبک های دکوراسیون داخلی: در این قسمت از مقالات البرز چوب درساز قصد داریم تا شما را با انواع سبک های دکوراسیون داخلی آشنا نماییم. با ما همراه باشید.

انواع سبک های دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ایرانی :

این سبک از دکوراسیون داخلی به حفظ ارزش های ایرانی می پردازد و زیبایی و شکوه این سبک به طور قطع رعایت مسائل فنی و علمی در ساختمان و محاسبات دقیق آن می باشد.

دکوراسیون داخلی مینیمالیسم :

این سبک از دکوراسیون  داخلی بر گرفته از آثار هنری بر پایه سادگی می باشد. در واقع هنر در سبک مینیمالیسم به زبان ساده بیان شده و از پیچیدگی های امروز دور است. سبک مینیمالیسم باتوجه به سادگی آن جذاب و پر مخاطب می باشد.

رابرت برونینگ می گوید: کمتر غنی است!

دکوراسیون داخلی کلاسیک :

در باره این سبک صحبت کردیم و گفتیم دکوراسیون داخلی کلاسیک همان سبک سنتی غربی است که مقداری به سمت طراحی معاصر روی آورده است. در این سبک با توجه به واضح بودن هر چیزی که در آن فضا استفاده شده است،ریزه کاری هایی زیبایی دارد و این ظرافت کار معمولا روی گل و گیاه های موجود در این سبک کار شده است و به وضوح قابل رویت می باشد.

دکوراسیون کلاسیک به سبک جدید :

در این سبک طراحان سعی دارند تا لفیقی بین هنر دکوراسیون قدیم و جدید ایجاد نمایند. بعضی از وسایل کاربردی در سبک دکوراسیون  کلاسیک در این سبک نیز حفظ شده است ..

سبک دکوراسیون داخلی روستیک :

سبک دکوراسیون داخلی روستیک معمولا برای خانه های ویلایی به کار گرفته می شود و بیشتر در این سبک سعی شده که طبیعت به دکوراسیون داخلی راه ضیدا نماید و بنابراین این سبک ظاهری خام و نپخته دارد که در ابتد ممکن است کمی زمخت به نظر برسد.

سبک دکوراسیون داخلی ماوریک :

در این سبک هر اتفاقی ممکن است رخ دهد وهیچ چیزی در این سبک دور از انتظار نمی باشد. بنابراین هر چیز برحسب تصادف انتخاب و دکور می شود.

دکوراسیون داخلی ژاپنی :

در سبک دکوراسیون داخلی ژاپنی از فرهنگ ژاپنی در دکور خانه های ایرانی استفاده می شود. به طور مثال اتاق ها با کف پوش های حصیری که از ساقه برنج بافته شده اند (تاتامی مت) وجود دارند و همچنین اتاق هایی شبیه آلاچیق، میزهای کوتاه، درهای کشویی و صندلی های زیبا و راحت آن به نام زابوتن و … دیده می شود. در طراحی دکوراسیون داخلی این نوع سبک از کاکمونا ،سوئی سکی ،ایکبانا استفاده می شود که از ویژگی های سبک ژاپنی است.

حتما بخوانید:  نورپردازی در دکوراسیون د اخلی

دکوراسیون داخلی چینی :

در این نوع از دکوراسیون داخلی نیز فرهنگ چینی در دکور خانه های ایرانی استفاده می شود. در این سبک سه اصل مهم وجود دارد و آن انرژی ،سادگی و طبیعت می باشد.
مهمترین اصل در طراحی این سبک این است که جای صحیح هر وسیله را به خوبی تشخیص دهیم.

دکوراسیون داخلی مراکشی :

این طرح به طور کلی به طرح عجیب مشهور است .در این نوع دکوراسیون ، سکوهای بیرون زده از دیوارها و همچنین مبلمان با چوب های مشبک و منبت کاری شده کاردبرد دارند . رنگ های کاربردی در این نوع دکوراسیون سفید ،آبی فیروزه ای و کبود می باشد.

سبک مصری :

دکوراسیون داخلی با سبک مصری در واقع یک هنر توصیفی می باشد و بر گرفته از سنگ های طبیعی مانند آهک حجم های مکعبی می باشد. در این سبک طاقچه هایی با تزئینات بسیار زیاد و مجسمه هایی در دل دیوار استفاده می شود.

سبک دکوراسیون هندی :

در سبک دکوراسیون هندی رنگ نقش مهمی دارد و جزئیاتی مانند قلیان وسوزن در طراحی استفاده از نقوشی مانند نقش های فیل ونقوش شیوا از در این سبک دکوراسیون مشاهده می شود.

سبک روم باستان :

از خصوصیات این سبک در هنر روم باستان استفاده مناسب و به جای آن از مجسمه ها و تزئینات زیبا می باشد. استفاده از موزائیک بر روی دیوارها، آب نما ها و استخر و سونااز دیگر ویژگی های این طرح است.

سبک دکوراسیون داخلی یونان باستان :

از ویژگی های این سبک فرم سنتوری با توجه به تناسب آن می باشد. مصالح ساختمانی به کار گرفته شده در این سبک مصالحی چون : آهک ،مرمر می باشد. برجسته ترین نقش در نقوش یونانی زنجیره های یونانی ست. رنگ شناخته شده سبک یونانی سفید و آبی می باشد.

سبک دکوراسیون داخلی روکو :

استفاده از رنگ روشن نشان دهدنه این نوع سبک از دکوراسیون داخلی می باشد. در این طرح بیشتر از رنگ های روشن استفاده می شود.

سبک های دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی ویکتوریا :

در این سبک بیشتر هماهنگی و تعادل بین رنگ ها در دکوراسیون داخلی و انتخاب وسایل وجود دارد .

حتما بخوانید:  روش های دکوراسیون خانه هایی که ستون های بزرگی دارند؟

سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی :

سبک دکوراسیون داخلی انگلیسی به خودی خود دارای سبک های متفاوتی می باشد که بر اساس نام ملکه ها و اشراف زاده ها نام گذاری شده است.

سبک آرت نوو :

در این سبک هنری از دکوراسیون داخلی بیشتر سعی بر آن است که خطوط منحنی نشان داده شود. و این سبک در واقع سبک تزئینی دراماتیک باروک می باشد. نقاشی بر روی شیشه بر گرفته شده از این سبک می باشد.

سبک آرک دکو :

در این نوع سبک از طرح های گیاهی در طرح های فرفوژه و رنگ های روشن و یک دست استفاده می شود.

سبک فرانسوی :

این سبک از دکوراسیون داخلی در واقع تلفیق سبک روستیک و سلطنتی می باشد. کمد آرموار مخصوص سبک فرانسوی می باشد و به زیبایی هرچه تمام تر با وسایل دیگر ترکیب می شود. این کمد تزئینات زیادی را دارد.

سبک باروک :

زادگاه این سبک ایتالیا می باشد و درواقع بهتر است بگوییم اروپایی است. این طرح در واقع پر از تزئینات عجیب و غریب می باشد و در مقابل سبک دکوراسیون داخلی کلاسیک قرار دارد. این سبک پر جنب و جوش بوده و تنوع بسیاری دارد. میتوان گفت این سبک یک سبک قلبی می باشد.

سبک دکوراسیون داخلی سوئدی :

سادگی در این سبک حرف اول را می زند. این طرح برگرفته از آب و هوای اسکاندیناوی است و استفاده از رنگ های روشن ،سفید و آبی از خصیصه های این سبک می باشد.

سبک گوتیک :

سبک دکوراسیون داخلی گوتیک برگرفته از تاریخ و مذهب می باشد که در کلیسا حاکم بوده است. و نمایی از آن طراحی ها به چشم می خورد.

سبک های دکوراسیون داخلی

سبک اوریگامی :

سبک دکوراسیون داخلی اوریگامی بر گرفته از تعریف واژه ی اوریگامی می باشد. این کلمه به معنی خم کردن کاغذ بوده که در واقع منظور از کاغذ همان ماده مورد استفاده است.

سبک کروماتیک :

یکی از سبک ها دیگر دکوراسیون داخلی سبک کروماتیک می باشد که به سادگی با کنار هم قرار دادن اشیا همرنگ شکل می گیرد. بدون توجه به این نکته که آیا قرار دادن این اشیا در کنار هم جلوه زیبایی دارد یا نه …

 

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *