کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی:کاغذ دیواری سال هاست در دکوراسیون داخلی خانه ها و دکوراسیون مغازه استفاده می شود و شاهد کاربرد روز افزون آن هستیم به طوری که با پیشرفت روزافزون دکوراسیون داخلی کاغذ دیواری به یکی از متریال های اصلی تبدیل شده این نوع دیوار پوش به دلیل داشتن مزیت هایی مثل تنوع بالا در سبک، طرح، رنگ، مدل و کیفیت، تنوع در قیمت و همچنین قابل شستشو بودن آن در دکوراسیون داخلی بسیار پر طرفدار و محبوب شده است.

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

امروزه از  کاغذ دیوار ی به دلیل تنوع موجود در آن برای یکپارچه شدن و زیبایی بیشتر از آن به عنوان دیوارپوش در دکوراسیون مدرن و لوکس بخش های مختلف منازل و همچنین در مکان های تجاری و اداری نیز استفاده می شود. با پیشرفت روزافزون آن در دکوراسیون داخلی شرکت های معتبر بسیاری در این زمینه فعالیت کرده و باعث شده طرح ها و مدل های بسیاری وارد بازار شود.

کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی

نحوه ی انتخاب کاغذ دیواری

نحوه ی انتخاب کاغذ دیواری کار سختی است به دلیل وجود تنوع بیشمار وجود طرح، رنگ، جنس و شرکت های متنوعی که در بازار موجود است کار شما را در انتخاب مشکل می کند یکی از مهم‌ترین راه‌ها برای‌ آسان‌تر شدن انتخاب کاغذ دیواری، این است که شما قبل از رفتن به فروشگاه‌ها برای انتخاب و خرید، ایده و طرحی واضح و شفاف از آنچه می‌خواهید داشته باشید و از یک طراح یا گروه دکوراسیون داخلی برای سهولت در انتخاب رنگ و طرح آن به نسبت لازم منزلتان کمک بخواهین. همچنین برای نصب آن هم یک فرد ماهر و نصاب باید در نظر گیرید زیرا نیاز به چسب مخصوص و دقت و مهارت کافی در این کار است، شاید این فکر در ذهن شما ایجاد شود که چرا با وجود سختی در نصب آن کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی جایگزین رنگ آمیزی شده است، یکی از مهم‌ترین دلایل استفاده از کاغذ دیواری این است که طرح‌ها و رنگ‌هایی که به وسیله کاغذ دیواری می‌توان روی دیوار به وجود آورد، در حقیقت با  نقاشی دیوارها غیرممکن است.

حتما بخوانید:  دکوراسیون داخلی مراکز تجاری

کاغذ دیواری

در چند سال اخیر شاهد استفاده ی دیوار پوش ها در در دکوراسیون خانه ها و مغازه ها به جای رنگ آمیزی هستیم، اگر شما تمایل به تک رنگ بودن دیوار ها و سادگی دارید رنگ آمیزی بسیار ایده آل طرح خواهد بود، اما اگر تمایل به استفاده از طرح و رنگ خاصی با جلوه جذاب و متمایز در دیوار خانه و مغازه با سلیقه ی شما تطابق بیشتری دارد کاغذ دیواری گزینه ی مناسب تری است. از دیوار پوش و کاغذ دیواری در دکوراسیون داخلی به نحوه های مختلفی می توان استفاده کردف می توان تمام دیوار ها را با یک مدل و رنگ پوشش داد یا برای برجسته کردن یک نقطه تنها یک دیوار اتاق را کاغذ دیوار ی کرد و همچنین می توان برای هر دیوار از یک رنگ و یک طرح کاغذ دیواری و طرح های مختلف استفاده کرد. هم‌چنین می‌توانید تنها نیمه پایینی دیوار را کاغذ دیواری کنید و نیمه بالایی را با رنگی دیگر و مشابه رنگ‌آمیزی کنید یا بالعکس، نیمه پایینی را با کاغذ دیواری طرح‌دار و نیمه بالایی را با کاغذ دیواری ساده و با رنگی مناسب طراحی کنید. همچنین در جاهایی که رنگ دیوار ها نمی تواند جلوه ی مورد نظر شما را ایجاد کند از کاغذ دیواری می توان استفاده کرد. همچنین می توان برای عیوب دیوار ها آن ها را با دیوار پوش و کاغذ دیوار پوشاند و همچنین کاغذ دیواری های مرغوب و قابل شستشو بسیار راحت تر از رنگ آمیزی قابلیت شستشو و تمیز کردن دارند. بنابراین کاغذ دیواری برای فضاهایی که دیوارهایش زود به زود نیاز به تمیز کردن دارند، مانند آشپزخانه یا اتاق کودک گزینه مناسب‌تری است.

حتما بخوانید:  ایده هایی برای دکوراسیون داخلی پاسیو

کاغذ دیواری

به دلیل وجود تنوع بسیار زیاد کاغذ دیواری ها هنگام خرید، مهم است که حتما قبل از  خرید ایده و طرحی را در ذهن داشته باشید و  بدانید که چه می‌خواهید. برای این کار از مجلات و وب‌سایت‌های دکوراسیونی بازدید کنید و تصاویر فضاهایی که در آنها از کاغذ دیواری استفاده شده را ببینید، شاید در این میان طرح و رنگ مورد علاقه و مناسب برای دکوراسیون خانه خود را بیابید و این کار بتواند کمک زیادی به شما در انتخاب داشته باشد. کاغذ دیواری را در فروشگاه‌های دکوراسیون خانه و دکوراسیون مغازه و هم‌چنین فروشگاه‌های اینترنتی می توانید بیابید. خرید کاغذدیواری از طریق اینترنت ایده خوبی نیست، زیرا بافت، طرح و رنگ کاغذ دیواری ها در عکس، هرگز مانند آنچه واقعا هستند مشخص نیست. هم‌چنین اگر شمامی توانید هنگاه مراجعه به فروشگاه نمونه‌ای از گزینه‌های انتخابی خود را به خانه بیاورید و با وسایل و مبلمان خانه‌تان تطبیق دهید و جلوه آنها را با نورموجود در خانه مشاهده کنید سپس بهترین و مناسب‌ترین گزینه را انتخاب کنید. در صورتی که این امکان برای شما در خرید اینترنتی وجود ندارد.شما باید نوع دیوارپوش ها در دکوراسیون داخلی را با سبک مبلمان و کف پوش و متناسب با رنگ وسایل منزلتان انتخاب کنید.

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *