سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی: تمامی وسایلی که در دکوراسیون داخلی فضای خانه و یا محل کار و … استفاده می شود ژیرو مدل و سبک خاصی می باشند و اغلب برای خود نام مدلی را دارند. مثل بوفه هایی که استفاده می کنیم، مبلمان و بقیه وسایل مدل خاص خود را دارند. تولید کننده های صنایع مختلف برای محصولات تولیدی خود عنوان ها و مدل های خاصی را در نظر می گیرند و آن را تحت همان عنوان به بازار ارائه می دهد. برای استفاده مدل مناسب و هدفمند محصول مربوطه برای طراحی دکوراسیون داخلی هر طراح باید به سبک های متفاوت معماری و دکوراسیون داخلی تسلط داشته باشد و سبک و مدل های مختلف هر کدام از لوازم مربوطه را به خوبی بشناسد. تا طراحی دکوراسیون داخلی مناسبی داشته باشیم.

سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی

در این قسمت شما عزیزان را با انواع سبک های مبلمان در دکوراسیون داخلی آشنا خواهیم نمود.

کاناپه تاکسیدو-TUXEDO

 

سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی

 

این سبک از  کاناپه نمای مکعبی شکل منظمی را دارا می باشد و اغلب فضاهای رسمی از آن استفاده می شود.شاید در دکوری خاص و ویژه برای اتاق مدیریت جالب به نظر بیاید.این کاناپه دارای فرم خطی در  سبک های مینیمالیسم “حداقل گرایی” و اینداستریال “صنعتی” بوده و طرفداران بسیاری را دارد.

کاناپه لاوسان-LAWSON

 

سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی

 

این نوع و سبک از کاناپه انتخابی مناسب برای فضای نشینمن خانه می باشد. بسیار راحت بوده و فضای مربوطه را پر و گرم نشان می دهد.می توانیم آن را با کوسن های رنگی و گلدار ست نماییم تا نمای دلنشین تری  پیدا کند.این سبک  را می توانیم در خانه های اروپایی به ویژه فرانسوی  مشاهده نماییم.

کاناپه کوهان شتری -CAMELBACK

 

حتما بخوانید:  دکوراسیون داخلی گلخانه

سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی

 

این سبک همانند نام خود در قسمت تکیه گاه پشتی خود برجستگی را دارد.این برجستگی در مدل های مدرن تر در قسمت وسط به فرو رفتگی تغییر شکل داده شده است. فرم خاص این نوع کاناپه طوری طراحی شده است که در دکوراسیون های داخلی کلاسیک مورد استقبال بسیاری از طرف طراحان قرار می گیرد. انواع ساده آن و بیشتر با طرح پارچه گلدار را در دکوراسیون های داخلی انگلیسی به چشم می خورد.

کاناپه دسته گرد -ARMROLLED

 

سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی

 

این سبک از کاناپه بسیار راحت بوده و نشینمن خوبی را دارا می باشد و حتی مناسب برای استراحت های روزانه می باشد و می توان از آن استفاده نمود.اما به دلیل اینکه دسته های آن کمی بیرون تر از بدنه آن است طول آن بیشتر فرض می شود.به همین دلیل آن را معمولا با صندلی های تک ظریف تری در کنار آنچیدمان می نمایند.

کاناپه دسته انگلیسی -ENGLISH ARM

 

سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی

 

این سبک کاناپه ایی می باشد با دسته های کم ارتفاع که دو سوم عرض نشینمن را در بر می گیرد.دارای پشتی محکی  می باشد که با چند تشک یا کوسن پر میشود، ودر قسمت نشینمن آن تشک های نرمی  قرار گرفته است.دارای پایه های چوبی و گاهی خراطی شده می باشند.سبک آن بسیار نزدیک به  کاناپه های بریج واتر بوده و در دکوراسیون های داخلی های آمریکایی به چشم می خورد.

کاناپه نول -KNOLE

 

سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی

 

این سبک از کاناپه دارای پشتی بلند و یکنواختی می باشد. دسته های آن به بلندی تکیه گاه  می باشد و با  زاویه ای به طرف بیرون رفته است. این مدل درارای ظاهری رسمی بوده و چندان راحت نمی باشد. نمونه هایی از آن در دکوراسیون های داخلی سبک گوتیک مشاهده میشود.

حتما بخوانید:  بازسازی و نوسازی ساختمان های قدیمی

کاناپه بریج واتر-BRIDGEWATER

 

سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی

 

این سبک نیز همانند سبک قبلی دارای دسته های کوتاه و عقب می باشد. قسمت پشتی و نشینمن این مدل از تشک های نرم چند قسمتی تشکیل شده است. به اصطلاح دامن دار است یعنی پایه های آن پوشیده می شود.این مدل مورد استقبال آسیایی ها قرار گرفته است.که اغلب با پارچه های شلوغ تر ورنگ های گرم تر همراه می باشد.

سبک های مدرن میانه قرن بیستم -MID-CENTURY MODERN

 

سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی

 

این سبک کاناپه از خطوط صاف و زوایای قائمه پیروی می کند. معمولا دارای پایه های فلزی بوده و به شکل استوانه یا مکعب می باشد و در دکوراسیون داخلی مدرن امروزی بسیار زیاد به کار گرفته می شود.

کاناپه چسترفیلد -CHESTERFIELD

 

سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی

 

این سبک کاناپه به راحتی قابل تشخیص می باشد. زیرا دسته ها و پشتی آن یک تکه بوده  و دارای دوخت لمسه دوزی می باشد.دسته های آن هم به سمت بیرون گرد شده است. این سبک با روکش چرمی بسیار زیبا می شود و در فضاهای رسمی از آن استفاده می شود. 

کاناپه های گوشه -SECTIONAL

 

سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی

 

این مدل نشیمن و استراحت می باشد زیرا غیر رسمی و بسیار راحت می باشد، برخی از آنها تخت خواب شو می باشند و بنابراین بهتر است که در طراحی دکوراسیون معمولا در گوشه ها و چسبیده به دیوار قرار بگیرند و در کنار آنها از انواع صندلی ها و نیمکت های تکی نیز استفاده شود.

با انواع سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی آشنا شدیم. حال با توجه به سبک دکوراسیون مغازه و یا دکوراسیون داخلی منزل که در نظر داریم می توانی از آن ها بهره بگیریم. البته همان طور که گفته شد طراحان بر این سبک ها و مدل ها واقف می باشند.

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *