تلفیق دکوراسیون داخلی کلاسیک و مدرن: دکوراسیون های داخلی به سبک قدیمی و کلاسیک ویژگی های خاص خود را دارند که می توان گفت وجود آنها در هر خانه ای الزامی است. برخی ترجیح می دهند بجای همیشگی داشتن یک سبک تکراری، به تغییر و نوسازی دکوراسیون مغازه و یا دکوراسیون داخلی منزل یا هر محیطی که در آن اوقات خود را می گذرانند نمایند و به ترکیب سبک های متفاوت بپردازند و به این ترتیب از مزیت های هر سبک در یک زمان و مکان استفاده بهینه نمایند. البته امروزه با وجود طرح های بسیار شیک و مدرن امروزی، شاید دشوار و عجیب به نظر برسد که همچنان نگاهی هم به وسایلی با طراحی های قدیمی با سبک کلاسیک داشته باشیم. به طور مثال کسانی که قصد نوسازی خانه های قدیمی خود را دارند، ترجیح می دهند از سبک دکوراسیون داخلی مدرن با وسایل خانه نو و با طراحی ظریف و به روز استفاده نمایند.

تلفیق دکوراسیون داخلی کلاسیک و مدرن

 

در این قسمت شما را با طراحی دکوراسیون داخلی به سبک تلفیقی از طریق متفاوتی با ادغام دو سبک کلاسیک و مدرن با یکدیگر خواهیم پرداخت. گاهی پیش می آید این خانه ها خانه هایی باشند که مورد بازسازی قرار گرفته اند و برای حفظ اصالت و سبک  دکوراسیون داخلی کلاسیک آنها، تعدادی از عناصر معماری داخلی بلا استفاده و دست نخورده باقی مانده است.

به طور مثال در و پنجره ها یی که گوشه های گرد حالت منحنی دارند توسط طراح داخلی به همان صورت سابق خود باقی می مانند تا طرح قدیمی و اصالت آن را به نمایش بگذارد. در کنار این عناصر اصیل و کلاسیک از لوازم خانه مانند مبلمانی بسیار شیک و مدرن و همینطور سیستم نورپردازی خاص و ویژه و پیشرفته امروزی  استفاده شده است تا همه عناصر محیط در ارتباطی معنی داری با یکدیگر قرار بگیرند.

حتما بخوانید:  فنگ‌ شویی اتاق‌ خواب کودک

در اینگونه طراحی های تلفیقی رنگ های چیره و غالب شخصیتی کاملا مدرن به این خانه های کلاسیک و قدیمی می بخشد. گاهی معماری داخلی این خانه ها  برای چند ده سال پیش می باشد اما اضافه نمودن رنگ های تازه و جدید و استفاده از پارچه های رنگی با رنگ های غالب و شاخص مانند رنگ هایی چون آبی،نارنجی، سبز و … فضایی بسیار مدرن با حسی سنتی و قدیمی بدور از کهنگی ایجاد می نماید که حس بسیار زیبا و هنری را به بیننده القامی نماید.

تلفیق دکوراسیون داخلی کلاسیک و مدرن

تلفیق دکوراسیون داخلی کلاسیک و مدرن

برای چیدمان وسایل به طور مثال قرار دادن یک مبل و یا یک صندلی تک نفره با طراحی قدیمی و کلاسیک که پارچه قدیمی آن با پارچه مدرن با طرح راه راه تعویض شده در کنار یک مبل راحتی با رنگ روشن مانند سفید با طراحی مدرن و همین طور میزی کلاسیک، ترکیب جالبی در اتاقن نشیمن به وجود خواهد آورد.

یک روش جالب این است که از تلفیق سبک ها در اتاق های جداگانه یک خانه استفاده کنیم به طوری که هر کدام از اتاق ها با یک سبک خاص طراحی شده باشند.

بخش نشیمن خانه می تواند دارای طراحی کاملا مدرن و یکدست به رنگ سفید و دارای چراغ های مخفی تو کار به منظور روشنایی محیط باشد اما زمانی که به میز نهارخوری می رسیم می توانیم دکوراسیون آن را تغییر دهیم. می توان از میز و صندلی ناهارخوری با طراحی کاملا کلاسیک در اتاق به همراه لوستری کریستالی و بزرگ و روشن دقیقا بالای میز ناهارخوریاستفاده نمود. حتی می توان برای طراحی سقف آن که محل آویزان شدن لوستر است از طراحی و نقش و نگار های کلاسیک استفاده نمود.

حتما بخوانید:  دکوراسیون مغازه گل فروشی

به منظور تلفیق چند سبک در دکوراسیون داخلی منزل حتما لزومی ندارد خرج و هزینه زیادی را متقبل شوید و به طور مثال معماری داخلی آنجا را تغییر دهید یا ست مبلمانی جدیدی خریداری کنید. یکی از روش های آسان و ارزان و همین طور در دسترس برای تلفیق و ترکیب دو سبک کلاسیک و مدرن در کنار هم اضافه نمودن کوسن ها و بالشتک هایی با طرح هایی مانند گل گلی به مبلمانی مدرن می باشد. برای ایجاد جلوه بصری بیشتر نیز می توانید در قسمت زیرین مبلمان مدرن خود از فرش هایی با سبک کلاسیک استفاده نمایید.

زمانی که قصد این را داشتید که دکوراسیون یک محیط مدرن و مینمالیست را با سبک کلاسیک ادغام نمایید نکته مهم آن استفاده اندک از عناصر تزیینی و کلاسیک می باشد. در دکوراسیون مینیمال حتما از شلوغ نمودن بیش از حد محیط پرهیز نمایید و زیاده روی ننمایید.

یکی دیگر از ساده ترین روش های تلفیق دکوراسیون داخلی کلاسیک و مدرن ، در قسمت اتاق غذاخوری و میز ناهاخوری اتفاق می افتد. به طور مثال خود میز می تواند شکلی بیضوی با پایه هایی طرح دار دارای سبک کلاسیک و سنتی باشد ولی صندلی هایی که برای آن انتخاب می شوند طراحی ساده و مدرن داشته باشند.

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *