پله دوبلکس در دکوراسیون داخلی: در گذشته را ه پله تنها نقش کاربردی ارتباط بین دو فضا در طبقات مختلف را داشتن، اما امروزه علاوه بر کاربرد ارتباطی  بین طبقات به کمک آن دکوراسیون داخلی خانه ها و دکوراسیون مغازه را می توان انجام داد. راه پله ها را می توان در تمامی مکان ها ساخت، علاوه بر بحث زیبایی و لوکس شدن فضای خانه در فضاهای کوچک و بزرگ وجود راه پله ها مزایای زیادی را به همراه دارد می توان یک محیط یا اتاق اضافه یا یک مکانی برای ذخیره سازی در زیر پله ها ایجاد کرد. در دنیایی که روز به روز متراکم تر می شود فرصت های رشد در فضا فقط خود را به صورت عمودی نشان می دهند نه افقی در نتیجه نحوه ی استفاده ی ما از فضا به یک امر مهم تبدیل می شود و باید توجه بیشتری به آن داشت.

پله دوبلکس در دکوراسیون داخلیپله دوبلکس در دکوراسیون داخلی

پله دوبلکس در دکوراسیون داخلی

با استفاده از معماری مدرن می توان زیبایی خانه های دوبلکس را چند برابر کرد و بر ارزش و زیبایی خانه افزود، راه پله دوبلکس در دکوراسیون داخلی می تواند بر زیبایی و جذابیت داخلی خانه تاثیر زیادی داشته باشداز این رو معماران و طراحان داخلی روی طراحی راه پله ها این خانه ها حساسیت و دقت لازم را به خرج می دهند، از این رو طراحان داخلی برای طراحی دکوراسیون داخلی از راه پله های شیشه ای، فلزی و چوبی استفاده می کنند، مواد سازنده ی مناسب که لزوما نباید گران باشد تا کیفیت مناسبی داشته باشند، مدل های ارزان قیمت هم کیفیت مطلوبی را ارائه می دهند.جنس کفپوش پله ها لزوما بهتر است با جنس کفپوش خانه یکسان باشند.

حتما بخوانید:  اسرار کابینت در دکوراسیون داخلی

پله دوبلکس در دکوراسیون دخلیپله دوبلکس گرد در دکوراسیون مغازه

فضا امروزه در خانه ها و آپارتمان های شهری امروزی به یک موضوع مهم و لوکس تبدیل شده است. یکی از انواع پله های دوبلکس، پله های گرد است این نوع پله نسبت به سایر پله ها فضای کمتری را اشغال می کند  و دارای طرح های خاص و متفاوتی هستند به همین دلیل از محبوبیت بیشتری برخوردار است ودر طراحی خانه ها و دکوراسیون مغازه از آن استفاده ی زیادی می شود، همه ی ما به دنبال نشینمنی دنج هستیم که از سایر قسمت های خانه از جمله قسمت پذیرایی جدا باشد می توان این نشین من را در کنار منحنی پله های گرد طراحی کرد می توان مبلمانی مناسب با آن قسمت تهیه کرد. از دیوار راه پله گرد می توان به عنوان یک کاناپه گرد برای نشستن استفاده کرد، مبلمان حتما نباید قابل جابه جایی باشند می توان از فضای خود خانه برای ایجاد فضا و یک طراحی منحصر بفرد استفاده کرد
پله دوبلکس در دکوراسیون داخلی

راه پله های گرد می توان در نمای خارجی ساختمان نیز تاثیر بسیاری داشته باشند اگر راه پله در مکان مناسبی قرار بگیرند می توان با طرح ها و ایده های جدید و استفاده ار نمای شیشه ای نمای خارجی ساختمان را مدرن تر کنند، پله ها المان های کاربردی و در عین حال تزئینی هستند، امروزه راه پله می تواند جایی برای خودنمایی چوب در طراحی پله دوبلکس در دکوراسیون داخلی باشد. نرده های پله ها می توانند با گیاهان مصنوعی و گیاهان رونده تزئیین شوند و کف آن می تواند با فرش هایی با طرح و نقش زیبا باشد.گیاهان رونده وقتی با شکل مارپیچ پله ها بالا می رود شکل و زیبایی خاصی به فضا می دهند می توان رنگ گیاهان را متناسب با فضای خانه و فرش ها انتخاب کرد.به تزئیینات نرده ها و کفپوش ها توجه زیادی کنید.

حتما بخوانید:  روانشناسی رنگ برای طراحی دکوراسیون داخلی

پله دوبلکس در دکوراسیون داخلیراه پله های گرد به دلیل تفاوتی که با راه پله های معمولی دارند؛ بیشتر به چشم می آیند، به همین دلیل به تزئینات آن ها باید توجه خاصی داشت از نرده ها و جنس کفپوش های آن ها گرفته تا مبلمانی که در کنار آن ها می خواهید استفاده کنید،در ارتباط با انتخاب نوع کف پوش پیشنهاد می کنیم مطلب کفپوش ها در دکوراسیون داخلی را مطالعه کنید. استفاده از فضای زیر راه پله گردراه پله ها فقط مخصوص خانه های دوبلکس و بزرگ نیست، امروزه از آن ها برای حل کمبود جا در فضاهای کوچک و حل مشکل کمبود جا استفاده می شود، و خیلی از فضاهای خصوصی مانند اتاق خواب ها را در طبقه ی بالا قرار می دهند، همین مساله باعث استفاده از پله های دوبلکس در دکوراسیون داخلی خانه ها می شود،و از فضای زیر پله ها می توان برای آشپزخانه، کتابخانه و …. استفاده کرد.فضای زیر پله ها معمولا یک فضای هدر رفته محسوب می شود اما بهترین مکان برای قرار دادن کتابخانه های کوچک و بزرگ است، می توان از قفسه های نگهداری کتاب برای این کار استفاده کرد. حتی طراحان دکوراسیون از این فضا به عنوان اتاق خواب مهمان استفاده می کنند که ایده ای جالب و کارآمد است اما هزینه ی زیادی می تواند به همراه داشته باشد استفاده از قفسه های نگهدارنده برای تبدیل این مکان به کتابخانه علاوه بر استفاده از این پرتی فضای خالی هزینه ی کمتری به دنبال دارد.

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *