گیاهان گلدانی در دکوراسیون منزل

گیاهان گلدانی در دکوراسیون منزل: استفاده از گیاهان گلدانی تاثیر بسزایی بر نشاط و سرزندگی افراد در محیط منزل می گذارد. نتایج بسیاری از بررسی های علمی نشان می دهد میکروب هایی که هوا را آلوده می نمایند در نزدیکی فضایی که گیاهان گلدانی قرار دارند به میزان بسیار کمتری وجود دارند. به این ترتیب استفاده هرچه بیشتر از گیاهان در دکوراسیون داخلی منزل و یا دکوراسیون مغازه به سلامت افراد کمک میکند .

گیاهان گلدانی در طراحی دکوراسیون منزل

گیاهان گلدانی تاثیر بسزایی بر سرزندگی و نشاط افراد در محیط خانه دارند. نتایج بسیاری از تحقیقات علمی نشانگر این است که میکروب هایی که هوا را آلوده می نمایند در نزدیکی محیط هایی که گیاهان گلدانی قرار گرفته اند به میزان کمتری وجود دارد. به خصوص در زندگی شهری و پر از ترافیک امروزی ما که نفس کشیدن در هوایی سالم به یکی از دغدغه های افراد تبدیل شده است داشتن گیاهانی سرسبز در دکوراسیون داخلی منزل بیش از قبل دارای اهمیت می باشد.

علاوه بر آلودگی هوا، ما روزانه لوازمی را با خود به منزل می آوریم که از مواد شیمیایی مضری تشکیل شده که به مرور زمان میکروب های بسیاری را در فضا پخش می نماید و بر سلامت روحی و روانی انسان ها تاثیر منفی می گذارند. گیاهان گلدانی مثل کاکتوس ها، بنفشه آفریقایی، شمعدانی، سانسوریا، ارکیده و درخت بونسای از بهترین مدل های گیاهان گلدانی برای دکوراسیون منزل و یا آپارتمان ها می باشند. کاکتوس ها به دلیل راحت بودن نگهداریشان، نیاز کمتری به دقت در نگهداری دارند و زیبایی فوق العاده اییدر هنگام رشد به خود می گیرند و بنابراین یکی از پرطرفدارترین گیاهان گلدانی در سرتاسر جهان می باشند.البته علوم مختلف نشان می دهد که اشیا و هر چیز نوک تیز موجب پخش انرژی منفی میشوند بنابراین بهتر است از اشیا و همین طور گیاهانی در دکوراسیون داخلی منزل استفاده که یا گرد باشند یا دارای زاویه های گرد و نرم باشند .

در نگهداری کاکتوس باید توجه نمایید که افراط در آبیاری آنها باعث گندیگی آنها می شود. به خصوص در فصل زمستان که کاکتوس ها در خواب به سر می برند و نیاز زیادی به آب ندارند!

بهترین فصل

به این نکته توجه نمایید که بهترین فصل برای خرید و رشد گیاهان گلدانی فصل بهار می باشد. گیاهان را باید در فصل بهار به صورت نهال خریداری کنیم تا سریع تر با آب و هوای منزل یا محل کارمان سازگار گردد.

توصیه می کنیم پیش از خرید گیاه به مطالعه کتاب هایی درباره ی ویژگی ها و خصوصیات انواع  مدل های مختلف گیاهان گلدانی و آپارتمانی بپردازید. گلدان های شمعدانی نیز در بین علاقمندان به گیاهان جایگاه ویژه ایی دارد. گلدان شمعدانی را بهتر است در فصل زمستان به دکوراسیون منزل اضافه نمایید و در محیطی پر نور، نه خیلی گرم و نه خیلی سرد مانند راه پله ها قرار دهید.

اگر می خواهید گیاه شمعدانی منزل شما پر از گل شود بهتر است آنرا از طریق قلمه زنی تکثیر نمایید و سپس بعد از ریشه دار شدن آنها را به گلدان خود منتقل نمایید.

حتما بخوانید:  تلفیق دکوراسیون داخلی کلاسیک و مدرن

تأثیر رنگ گیاهان آپارتمانی

تأثیر رنگ گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل بدون شک قابل توجه می باشد. با علم روانشناسی میتوان تأثیر رنگ ها در دکوراسیون داخلی را توجیه نمود. گل و گیاهانی که رنگ هایی ماننتد قرمز، صورتی ،نارنجی و از این قبل رنگ ها را دارند نه تنها باعث شادابی افرادی می شود که در طی روز به آنها نگاه می کنند بلکه اگر چند دقیقه به این گل های خوش رنگ نگاه کنند باعث می شود از چاقی مفرط آنها جلوگیری شود.

گیاهانی را برای دکوراسیون داخلی منزلتان انتخاب نمایید که طیف رنگی آنها بین خاکستری و آبی و یا حتی مشکی نوسان داشته باشد زیرا این گیاهان در مقایسه با گیاهان دیگر بهتر انرژی مثبت را منتقل می نماید.همچنین در انتخاب این گیاهان دقت به خرج دهید که شاخ و برگ های بیشتری نسبت به دیگر گیاهان دارد و بیشتر از سایرین به تصفیه هوا کمک می نماید. بنابراین بهتر است آنها در قسمت شرقی منزلتان نگه دارید تا نور خورشید قبل از دیگر گیاهان این گیاهان پر از انرژی مثبت را بیدار نماید.

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *