دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک همیشه از بزرگ‌ترین مشغولیت ها بپس از خرید خانه جدید می باشد. برای این که بتوانید بهترین و بیش‌ترین استفاده را از فضایی که در اختیار خود دارید ببرید نکات زیادی هست که می توانید رعایت کنید. البته هیچ لزومی نداره تمام نکاتی را که در اینترنت یا کتاب‌ها و مجلات متفاوت درباره ی دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک مطالعه می کنید، در شکل و اندازه‌ی اتاق خواب خودتان، بتوانید و یا حتی بخواهید که آن را رعایت بکنید. ما در این قسمت مجموعه‌ای از بایدها و نبایدهای این نوع طراحی دکوراسیون داخلی را با هم بررسی می کنیم.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک

دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک

ایده گرفتن از هتل ها

بسیاری از هتل‌های چند ستاره اتاق‌های خیلی کوچک دارند، با این اوصاف به خاطر دکوراسیون داخلی جذابی که دارند اکثراً مسافران متوجه این موضوع نمی شوند. سعی کنید برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب با فضای کوچک خود از این اتاق‌ها ایده بگیرید. دنبال مجلات بگردید و یا درر اینترنت بگردید و عکس‌های اتاق‌های مورد علاقه‌ خود را جدا نمایید؛ بعد از آن ببینید که چه عناصری اون‌ها رو زیبا و جذاب کرده و شما نیز می توانی آنها را به کار گیرید. همه‌ی موارد رو یادداشت کرده و اولویت‌بندی بکنین، و بعد بروید به سراغ خرید و چیدمان آن.

از فضای اطراف تاج تخت استفاده کنید

وقتی که فضا کوچک است یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که جا برای نگهداری وسایل‌ خود رو بیشتر از همه در نظر بگیرید، بدون این که دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌ خود را خیلی شلوغ نمایید، می توانید اطراف تاج تخت خواب خود را قفسه‌بندی کنید. به این ترتیب هم می توانید بقیه‌ی دیوارها را خالی بگذارید و یا اگه بخواهید تابلویی نصب نمایید، هم این که نقطه‌ی تمرکز خوبی در فضای اتاق خود ایجاد نمایید.

حتما بخوانید:  سقف تزئینی در دکوراسیون داخلی

هیچ اتاقی برای دو تا تخت خواب کوچک نیست

اغلب اتاق‌های خیلی کوچک هم می توانند دو عدد تخت خواب رو در خود جای دهند؛ در دکوراسیون داخلی اتاق‌های مشترک کودکان، یا اتاق خواب میهمان، تا جایی که امکانش می باشد از تخت‌های کم جا و جمع و جور استفاده نمایید. برای اینکه از فضای دیوارها هم بیش‌تر بهره ببرید می توانید به جای چراغ‌های پایه‌دار مدل‌هایی که روی دیوار نصب می شوند را خریداری نمایید.

 دیوار پشت سر تخت خواب

رنگ ها در دکوراسیون داخلی بسیار مهم می باشد اگر درست و به‌جا و به‌مقدار استفاده شود می تواند حال و هوای اتاق‌ را زیر و رو کند. هر فضایی لازم است که یک نقطه‌ی تمرکز داشته باشد و این نقطه در دکوراسیون داخلی اتاق خواب معمولا دیوار پشت سر تخت خواب می باشد. این دیوار را با یک رنگ یا کاغذ دیواری خاص از بقیه‌ی دیوارها متمایز نمایید و چشم رو به سمت آن بکشانید و به فضا عمق دهید.

حتما بخوانید:  دکوراسیون داخلی بر مبنای اصول فنگ شویی

از عناصر چندمنظوره بهره ببرید

در فضای محدود هرچقدر وسایل‌تان کارآیی بیش‌تری داشته باشد به نفع شماست، چون جای یه عنصر دکوراسیون را می گیرد ولی به اندازه‌ی دو یا سه تا عنصر برای شما کار می کند.

دکوراسیون را فدا نکنید

تنها به دلیل اینکه اتاق‌شما کوچک است دلیل نمی‌شود که هیچ وسیله ای در آن قرار ندهید. معمولاً در دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک این اشتباه پیش می آید که وسایل بسیار کمی را در اتاق می‌گذارند از ترس این که فضایشان شلوغ نشود. با این کار در نهایت به یه اتاقی خلوت اما بی‌روح می‌رسید.

از آینه کمک بگیرید

از زمان قدیم‌ برای بزرگ‌نمایی فضا توصیه شده است که از آینه‌ها کمک بگیرند. در دکوراسیون داخلی اتاق خواب‌های کوچک می توانید یک دیوار را کمد با درهای آینه‌ای بگذارید یا می توانیدسفارش دهیدکه درها با فشار باز شوندکه نیازی به دستگیره هم نباشد. این کار برای دکوراسیون مغازه هم روش مناسبی می باشد.

از قایق‌های رویایی هم حتی می‌شه ایده گرفت

برنامه‌های زیادی هست که جذاب‌ترین و گران‌ترین قایق‌ها را نشان می دهد. اکثر این قایق‌ها به شکل خانه دکور می شوند و از آن جایی که در قایق‌ها معمولا فضای کمی برای اتاق خواب در نظر گرفته می شود، می توانید از آن ها برای دکوراسیون داخلی اتاق خواب کوچک خود ایده های جالبی بگیرید.

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *