کفپوش ها در دکوراسیون داخلی: طراحی دکوراسیون داخلی امروزی , توجه خاصی به کفپوش فضا ها می کند . زیرا می تواند به کلی  فضای آن محیط را عوض کند. خاص ترین کفپوش ها برای دکوراسیون داخلی هر خانه شکل خاص خود را دارد .

کفپوش ها در دکوراسیون داخلی

کفپوش ها، پوشش هایی هستند که برای دکوراسیون داخلی به کار می روند و نقش بسیار مهمی در جلوه و تزیین  فضای داخلی ایفا می نمایند. ایجاد هماهنگی بین بافت و رنگ کفپوش ها و دیگر اجزای محیط امری ضروری و تاثیر گذار در زیبایی دکوراسیون داخلی می باشد.

کف پوش موکت

استفاده از موکت  در فضا های داخلی از قدیم رایج بوده است، موکت ها تنوع زیادی در طرح و رنگ دارند و گزینه ی مناسبی برای تزیین و پوشش کف می باشند. استفاده از موکت های تیره رنگ فضا را دنج می کند اما باعث می شود فضا کوچکتر به نظر رسد. استفاده از موکت های طرح دار برای فضا های بزرگ، مناسب می باشد.

کفپوش ها در دکوراسیون داخلی

کفپوش های چوبی

این نوع کفپوش ها پس از موکت رواج پیدا کردند. پارکت ها نوعی کفپوش های چوبی می باشند که فضای خانه را گرم و صمیمی و در همین طور کلاسیک و تجملاتی می کنند. جنس کفپوش های چوبی اغلب از چوب بلوط، کاج و یا آلبالو است. نوع دیگری از کفپوش های چوبی لمینیت ها می باشند که ساخته شده از چند لایه چوب متراکم بوده و به هم فشرده شده و با روکشی از نقش و نگاره های چوب شکل گرفته اند. مقاومت لمینیت در برابر عوامل بیرونی و نور خورشید بالا بوده و تغییر رنگ ندارد. ویژگی بعدی لمینیت ها خاصیت جابجایی آن ها می باشد، اتصال آن ها طوری است که به راحتی نصب و جدا می شوند. کفپوش های وینیل نیز نوع دیگری از کفپوش ها می باشندکه طرح و رنگ آنها مانند لمینیت است و از مواد پتروشیمی ساخته شده اند .

حتما بخوانید:  دکوراسیون مغازه لوازم التحریر

کف پوش سنگ و سرامیک

سرامیک ها و سنگ ها نوع دیگری از کفپوش است که شاخصه ی اصلی آن ها مقاومت در برابر رطوبت و آلودگی می باشد، این کفپوش ها در تمام فضا ها به کار گرفته می شود و در طرح ها و رنگ های متنوع موجود است.

کف پوش بتنی

این کف پوش مقاومت بالایی دارد و دربرابر زلزله هم نیز مقاوم است. اگر به دنبال یک کف پوش مناسب هستید که در مقابل ضربه مقاوم باشد این نوع کف پوش بهترین گزینه است.

کف پوش مرمر

این کف پوش هم  زیبا بوده و هم دوام زیادی دارد و هیچ وقت هم از مد نمی افتد. اگر دنبال یک کف پوش مدرن برای خانه یا دکوراسیون داخلی دفتر کار خود هستید که همیشه مد باشد این نوع کف پوش را انتخاب کنید.

سرامیک طرح چوب

این نوع کفپوش برای آشپزخانه بسیار مناسب است و طرح چوبی آن می تواند با کابینت های شما هم خوانی داشته باشد . اگر دنبال کف پوشی هستید که زیبا باشد و در مقابل آب هم مقاوم باشد این کف پوش پیشنهاد می شود .

حتما بخوانید:  دکوراسیون پاییزی در خانه

کف پوش چوب پنبه

این نوع کف پوش عایق صوتی می باشد که امتیاز اصلی همین است. اگر به دنبال کف پوشی هستید که با راه رفتن روی آن احساس آرامش و راحتی بیشتری در مقایسه با پارکت و سرامیک داشته باشید، این کف پوش را برای شما پیشنهاد می کنیم.

کفش پوش چوب بازیافته

این کف پوش جلوه ای کلاسیک به دکوراسیون داخلی منزل و یا دکوراسیون مغازه شما می دهد .

کف پوش بامبو

این کف پوش مدتهاست که مورد استفاده قرار می گیرد و طرح و رنگ های متفاوتی دارد . بامبو یکی از محکم ترین چوب ها بوده و اگر فضای شما بزرگ بود بهتر است از این کف پوش زیبا استفاده کنید .

کاشی با سایز بزرگ

اگر می خواهید زحمت کمتری برای تمیز کردن کاشی ها انجام دهید از کاشی با این سایز استفاده نمایید. کاشی با سایز و رنگ و طرح های متفاوتی وجود دارد اما برای زیبایی بیشتر دکوراسیون داخلی فضای شما نیازمند نصب حرفه ای می باشد.

پارکت آمریکایی

این کف پوش کلاسیک آمریکایی بسیار زیبا بوده و نسبت به بامبو و چوب پنبه بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *