سنگ آنتیک

سنگ آنتیک نوعی سنگ می باشد که از باقی مانده ها و خرده های سنگ های طبیعی و  وصل آنها به  هم توسط ملات و چسب تهیه می شوند. امروزه این سنگ کاربرد بسیاری در نمای خارجی ودیوارهای دکوراتیو در دکوراسیون داخلی فضاهای مختلف دارد. یکی از فضاهایی که در آن از این سنگ های زیبا و جذاب استفاده می شود حمام است. حس طبیعی و ظاهر سنگ های آنتیک در حمام های امروزی بسیار  خیره کننده می باشد. این سنگ ها انواع مختلفی دارند و در شکل، اندازه، رنگ های مختلف موجود می باشند. گرچه خرید و نگهداری آنها هزینه زیادی را لازم دارد اما ظاهر فوق العاده ای  به دکوراسیون داخلی منزل شما می  دهد که بسیار چشم گیر است.

استفاده از سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی

قبل از انتخاب این سنگ ها، نکاتی است که باید آن را بدانید. با ما همراه باشید.

منشأ سنگ آنتیک

این سنگ ها اغلب از سنگ های طبیعی مثل سنگ لوح یا سنگ چینی ساخته می شوند که معمولا به صورت قطعات مستطیلی کوچک با ارتفاعات متفاوت بریده می شوند. این دیوارهای سنگی یک بافت نمایشی زیبا و نقطه ی کانونی جذاب در دکورخانه شما ایجاد می کند. می توانید از آن در طراحی دکوراسیون داخلی هتل نیز استفاده نمایید.

حتما بخوانید:  نکات قابل توجه در طراحی دکوراسیون اداری

مزایای سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی

سنگ آنتیک بافت زیبایی دارد که می تواند با انواع سبک های دکوراسیون داخلی ست شود.سنگ آنتیک در بیشتر فضاها تنها در یک دیوار تک به کار گرفته می شود و به ندرت برای کل دیوارها از آن استفاده می شود. اغلب طراحان داخلی روی این دیوارهای سنگی را نورپردازی کرده تا بافت سنگ و سایه هایی که ایجاد می شود را برجسته سازند.

معایب سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی

این سنگ ها از سنگ های طبیعی ساخته می شوند بنابراین اغلب سنگین بوده  و ممکن است در هنگام نصب به قطعاتی مثل روشویی، آینه و تجهیزات جانبی شما آسیب برساند. نصب لب به لب سنگ با آینه کار بسیار خطرناکی است و اگر آینه آسیب ببیند،   تعمیر و یا حتی تعویض آن آسان نیست.

می دانیم که باید به امنیت هم توجه نمود، مخصوصا در خانواده هایی که فرزند کودک یا نوجوان دارند. برخورد با این سطوح دشوار ممکن است آسیب رسان باشد.

نگهداری از سنگ آنتیک در دکوراسیون داخلی

اگر به تمیزی حساسید، این سنگ ها شاید انتخاب مناسبی نباشند. پاکسازی برآمدگی ها ، شکستگی ها و فرورفتگی ها و همین طور بافت های سنگ زمان بر می باشد. بنابراین از این نظر هم بهتر است که این سنگ ها را برای دکور فضاهای خاصی استفاده نمایید. می توانید برای طراحی دکوراسیون مغازه خود نیز از آن ها استفاده نمایید.

حتما بخوانید:  قفسه بندی فروشگاه

اگر نیاز دارید که تمیز کاری برایتان راحت تر باشد، بهتر است دقت نمایید که این سنگ ها در طی نصب به دقت درزگیری شده و منافذ بین سنگ ها را با دوغاب پر نمایید. البته شما می توانید یک سطح صاف با این سنگ ها طراحی نمایید که دارای فرورفتگی  و برآمدگی نباشد و در عین حال  هم بافت سنگ آنتیک را ایجاد نماید تا تمیز کردن آنها راحت باشد.

مقاومت سنگ آنتیک در ساختمان

چون بیشتر قطعات این سنگ  از بقایای سنگ موجود در سایت های صنعتی ایجاد می شود، یک انتخاب خوب و مناسب برای دوستداران محیط زیست می باشد. با این حال  به یاد داشته باشید هر سنگی که از منابع محلی نباشد یا از سایت های غیر معتبر  گرفته شده باشد، ارزش مقاومتی خود را از دست می دهد.

 

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *