طراحی دکوراسیون داخلی مغازه: این را می دانیم که در جذب مشتری در درجه اول کیفیت کالا حرف اول را میزند ، اما  طراحی ویترین و دکوراسیون مغازه نیز از اهمیت بالایی برخوردار می باشد، طوریکه با استفاده از یک دکوراسیون جذاب و کارا میتوانیم مشتریان بیشتری جذب نماییم و در عرصه ی رقابت در بازار ، رتبه ی بالایی داشته باشیم.

پس از طراحی ویترین مغازه که پل ارتباطی بین مغازه و محیط بیرون است، دکوراسیون داخلی مغازه عامل اصلی در جذب مشتری، برند سازی و القای حس مناسب به مشتری می باشد. برای طراحی دکوراسیون داخلی مغازه یا یک فروشگاه و یا مغازه خوب نکات بسیاری در طراحی دارای اهمیت است. نکاتی که در جذب بالای مشتری تاثیر بسزایی دارد.

مورد بعدی، طراحی فضا با رنگ های جذاب می باشد که معمولا رنگهای تند می باشند. لازم به ذکر است که بسته به سبک  فضا اهمیت بالایی دارد که تیپ رنگی فضا چگونه باشد. به طور مثال در طراحی سبک های کلاسیک باید از رنگ های پخته و ملایم استفاده نماییم و همین طور در سبکهای مدرن از رنگهای تند و شارپ استفاده شود.

نکاتی درباره طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

 

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

 

در این قسمت تعدادی از نکات مهم در طراحی دکوراسیون داخلی مغازه که به کمک آن میتوان مغازه ای زیبا تری داشت و مشتری بیشتری جذب نمود را به طور خلاصه مطرح می نماییم:

به نور پردازی و میزان روشنایی مغازه ی خود اهمیت دهید

نورپردازی مناسبی داشته باشید و روشنایی فضا را تامین نمایید به صورتی که هیچ قسمتی تاریک نباشد زیرا تاریکی احساس ناامنی را القا می کند و باعث می شود که مشتریان علاقه ای به بازدید کردن از کل فضا را نداشته باشند . البته کل فضا را به یک اندازه نورپردازی ننمایید، نور بیشتر تنها برای نقاطی است که کالاها و خدمات مهم تر  در آن قرار گرفته اند.

حتما بخوانید:  دکوراسیون مغازه اسباب بازی فروشی

کالاهی ارزشمند را در معرض دید مشتریان بگذارید

طراحی دکوراسیون داخلی مغازه را به گونه ای انجام دهید که کالاهای  پر فروش تر و با ارزش تر در معرض دید بیشتری قرار داشته باشند و همچنین نور پردازی بیشتری بر روی آنها انجام دهید.

مسیر رفت و آمد راحتی ایجاد نمایید

مسیر رفت و آمد یکی از مهمترین نکات در طراحی دکوراسیون می باشد که باعث می شود که مشتری به راحتی در فضا گردش و از کالاها بازدید کند. زمانی که به هر دلیل مسیر رفت و آمد راحتی نداشته باشید و مکانی را مسدود نمایید، نقطه کور ایجاد کرده اید.

بین ویترینها فاصله ی مناسبی ایجاد نمایید

راهروها را با قرار دادن ویترین زیاد پر نکنید و اگر  هم که این کار را انجام دادید فاصله بین آن ها را طوری در نظر بگیرید که دو سری از مردم به عنوان مشتریان شما به راحتی در آن گردش کنند.

کالاهای فصلی هم عرضه نمایید

حتما قسمتی از فضای مغازه تان را به کالاهای فصلی اختصاص دهید که ثابت نیستند و در هر فصل تغییر می کنند. تعداد استند ها و کالاهایی که در مغازه وجود دارند نیز باید به اندازه ای باشند که در تمامی فضای مغازه یکسان باشند و برخی از قسمتها خالی یا پر نباشند .

تضاد رنگ ها جذابیت بیشتری ایجاد می نماید، از آن استفاده نمایید

رنگ ها در دکوراسیون داخلی اهمیت بسیاری دارند. سعی کنید تا از هر گونه سبکی که از آن استفاده می کنید حتما از تضاد رنگی تیره و روشن استفاده کنید و از هرگونه رنگی که در فضا استفاده می نمایید این بسیار مهم است کهدارای طیف رنگی باشند .

حتما بخوانید:  دکوراسیون مغازه شال و روسری

به شکل لبه ی قفسه ها و تمیزی آن ها دقت نمایید

حتما دقت داشته باشید که از قفسه های با لبه تیز و برنده استفاده ننماید چرا که این مسئله باعث می شود که مشتریان شما نتوانند رفت و آمد مناسبی داشته باشند و به راحتی خرید کنند.

وجود گرد وخاک روی قفسه ها نامطلوب است. به نحوه دکوراسیون داخلی خود دقت نمایید که به نوعی طراحی  شده باشد که گرد و خاک زیادی در روی طبقه ها ننشیند.

نوع و جنس پوشش کف مهم می باشد

برای طراحی داکوراسیون مغازه از کفپوشهای لغزنده برای فضاهایی مثل مغازه و فروشگاه و یا در کل فضاهای عمومی استفاده نمایید. استفاده از کفپوشهای تیره رنگ و مات برای تمیزتر نشان دادن فضا تاثیر زیادی دارد.

برای مغازه خود یک انباری کوچک در نظر بگیرید

حتما قسمتی از مغازه تان را به عنوان انبار طراحی نمایید زیرا این فضا برای نگه داری لوازمی که نمی خواهید در معرض دید باشند ضروری است. در صورتی که چنین فضایینداشته باشید فضا دائما به هم ریخته و نامرتب می شود.

محل صندوق و درب خروجی نزدیک به هم طراحی شود

صندوق یکی از مهمترین قسمت های فضا می باشد. بنابراین دقت نمایید که طراحی مناسبی در مغازه تان داشته باشد. معمولا صندوق را در قسمتی می گذارند که کانتر نیز در همان قسمت قرار دارد به همین جهت باید طراحی مناسب و زیبایی داشته باشد. از طرفی بهتر است که درب خروجی و صندوق شما در یک مسیر قراربگیرند و نزدیک هم باشند.

 

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *