دکوراسیون داخلی دفتر کار

دکوراسیون داخلی دفتر کار خود را به مجموعه البرز چوب درساز بسپارید.به منظور اینکه دفتر کاری زیبا و منحصر به فرد داشته باشید لازم است تا نکاتی ریز را در زمان طراحی دکوراسیون اداری آن رعایت نمایید.فضای دفتر کار ممکن است دارای کارمندان زیادی با وظایف متفاوتی باشد. بنابراین نیاز است برای هر کدام فضایی اختصاصی و حد الامکان نیمه خصوصی در نظر گرفت تا در نهایت آرامش بتوانند کارهای خود را انجام دهند.به جهت اینکه کارمندان مزاحم یکدیگر نبوده و در کارها خلل ایجادی به وجود نیاید باید برای دکوراسیون داخلی دفتر کار خود حریم های مختلف را در نظر بگیرید.

دکوراسیون داخلی دفتر کار

 

دکوراسیون داخلی دفتر کار

 

در این مقاله نکاتی در مورد طراحی دکوراسیون داخلی دکوراسیون دفتر کار به شما ارائه خوایم داد:

انخاب رنگ مناسب نمایانگر فعالیت کاری سازمان است

رنگ فضای کار، تاثیر بسزایی بر روحیه کارکنان دارد، به همین جهت باید در انتخاب رنگ نهایت دقت را نمود که از رنگ های مناسب و  الهام بخش که نمایانگر فعالیت کاری سازمان می باشند استفاده نمود.

نور، یک عامل بسیار مهم

نور محیط کاری باید به اندازه کافی باشد تا چشم کارمندان خسته نشود و فرد از نشستن طولانی مدت پای سیستم یا مطالعه زیاد احساس خستگی ننماید. اگر نور فضا کافی نباشد، موجب ضعف بینایی کارمندان و چشم درد شود.

حتما بخوانید:  دکوراسیون مغازه و اهمیت آن در رقابت بازار کار

مبلمان ارگونومیک

انتخاب مبلمان مناسب یک ضرورت می باشد. مبلمان ارگونومیک باعث افزایش بهره وری و کاهش درد ناشی از نشستن های طولانی می شود. به دلیل آنکه بیشتر زمان کاری را پشت میز می گذرانیم به همین دلیل خرید یک میز و صندلی ارگونومیک بسیار مهم می باشد.

اگر کار با کامپیوتر باشد تهیه موس، کیبورد و مانیتور ارگونومیک هم از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. این امر باعث کاهش تنش عضلانی و همچنین ایجاد ایمنی برای بافت های بدن می شود.

قفسه و فایل برای مرتب نگه داشتن وسایل کارمندان

باید در هر اتاق کار، هر کدام از پرسنل قفسه یا فایل مخصوص به خود را داشته باشد تا وسایل خود را به صورت مرتب جمع آوری و نگهداری نماید.اگر هر چیز سر جای خودش باشد در مصرف زمان نیز صرفه جویی خواهد شد.

طراحیدیوارها

یک دیوار ساده و خالی همه افراد را کسل می کند. بهتر است با استفاده از چند قاب عکس یا تصویر مرتبط با زمینه کاری یک محیط خلاقانه ایجاد نماییم تا آن ها احساس آرامش و نشاط نمایند و روی کارشان تاثیر مثبت بگذارد.

تزئینات

گلدان، آکواریوم، عکس های خانوادگی، یا آثار هنری یک فضای زیبا و  منحصر بفرد را ایجاد نماییم تا کارمندان تا حدودی از فضای جدی و خشک فضای کار جدا شوند.

حتما بخوانید:  استفاده از سقف کاذب در دکوراسیون داخلی

برخی از وسایل به میز کارتان نیز جلوه می دهد مثل چراغ مطالعه یا ساعت رومیزی یا تقویم رومیزی و …

مضمون یا تم

اگر مضمونی در اختیار خود داشته باشید که با آن فعالیت کنید، کار با موارد بالا به جهت انتخاب مبلمان و وسایل تزیینی آسان تر می شود. ممکن است مبلمان دفتر کار شما زیبا و مناسب و طراحی مناسبی داشته باشد، اما رنگ دیوارها و المان هایی که روی آن ها قرار گرفته هیچ تناسبی با یکدیگر ندشته باشند. انتخاب یک مضمون کلی یا تم برای طراحی به منسجم تر کردن طراحی داخلی دفتر کار در واقع طراحی دکوراسیون مدرن که برای محل کارتان در نظر می گیرید کمک می شایانی می نماید.

محیط کار مانند منزل دوم هر فرد است و گاهی برخی افراد ساعات شبانه روز خود را در محیط کار خود به سر می برند. به این ترتیب بدیهی است که فضای کار نیز باید مانند خانه حد اقل برآورنده نیازهای روحی و روانی افراد باشد تا آنها بتوانند ضمن ارتقای سطح دانش و مهارت به کسب درآمـــد و خدمتی صادقانه و موثر  برای سازمان بپردازند.

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *