دکوراسیون داخلی مراکز تجاری: مرکز تجاری نوعی فضای تجاری می باشد که نیازهای متفاوت مردم را درقالب خرید و فروش، گذران اوقات فراغت به بهترین شکل پوشش می دهد. بنابراین با درنظر گرفتن معیارهای درست و طراحی اصولی می توانیم مراکز تجاری را با بازدهی اقتصادی خوب و مناسب ایجاد کنیم.

در طراحی دکوراسیون مراکز خرید، نه تنها طراحی فیزیکی محیط باید مورد توجه قرار بگیرد، بلکه باید بر تمام بخش ها مثل پارکینگ، معابر، ورودی ها، پیاده رو، امکانات نور مناسب، وسایل و مبلمان و دکوراسیون فضا توجه نمود.

دکوراسیون داخلی مراکز تجاری

 

 

دکوراسیون داخلی مراکز تجاری

 

یکی از پارامترهای بسیار مهم در دکوراسیون داخلی مراکز تجاری که معماران باید به آن توجه نمایند، نحوه سیرکولاسیون صحیح و مناسب دراین گونه مراکز می باشد. ورودی مراکز تجاری نیز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و تا حد بالایی در جذب مشتری موثر می باشد. محوطه های میانی هم اهمیت زیادی را دارند و می توانند مکانی برای استراحت و تجدید قوا و یا ملاقات دوستان و یا تجدید قوای جسمی می باشد.

ایجاد فضای سبز

ایجاد فضای سبز یا آبنما در محوطه میانی هم طراوت خاصی به این گونه مکان ها می دهد. این مراکز زمانی به اوج هنری و زیبایی بصری خود می رسند که از نورگیرهای سقفی با طیف های متفاوت نور در آن ها استفاده شود.

طراحی سبک و کم حجم

از نکات قابل توجه در طراحی این گونه فضاها این است که نباید فضا از لحاظ بصری سنگین باشد، چرا که سنگین بودن محیط توجه بیننده را به خود جلب می نمایند و جایی برای توجه به محصول باقی نخواهد گذاشت. در صورتی که یک طراحی سبک و کم حجم با تزئینات کم و رنگ بندی خنثی این شرایط را فراهم می کند که قبل از هر چیز محصولات مورد نظر به چشم ها بیایند.

حتما بخوانید:  دکوراسیون داخلی نمایشگاه ماشین

طراحی ویترین

معمولا ویترین قسمتی از مغازه به شمار می رود که بعضی از محصولات عرضه شده در آن به نمایش گذاشته می شوند که هم نوع فعالیت مغازه را مشخص می کند و هم به جلب مشتری کمک می نماید. چگونگی طراحی ویترین مراکز تجاری به امکاناتی که پلان مغازه در اختیار طراح می گذارد و همین طور به موقعیت آن نیز بستگی دارد. این که مغازه در داخل پاساژ قرار گرفته باشد یا خیر و بر خیابان باشد، عواملی هستند که در طراحی ویترین تاثیر می گذارند.

تهویه مناسب

می توانیم با استفاده از تهویه مناسب و فضاهای تفریحی ایجاد شده و نورپردازی خوب و مناسب، طراحی اصولی و دکوراسیون داخلی مناسب فضا حس خوبی را  به مشتری القا نماییم.

طراحی داخلی و گزینش مبلمان

نیمکت ها و میز و صندلی و تمام مبلمان شهری باید جوری انتخاب شوند که بهترین موضوعیت مرکز خرید را منعکس کنند. رنگ و طرح ، شوق بصری و اصلی برای ایجاد خریدی موفق است.

نور

علاوه بر تفریحات و علائمی که وابسته به نور می باشند، نورپردازی در  یک مرکز خرید بید شدید باشد و در عین حال باید پنهانی و پوشیده باشد. نور بید متغیر باشد زیرا یک نور همیشگی کسل کننده است. نورمناسب باعث می شود مشتری زمان زیادی را برای خرید در مرکز خرید صرف نماید. همین طور نور پردازی متمرکز روی محصولات، استفاده از عناصر زیبای تزئینی در دکوراسیون مغازه ها، ایجاد یک هارمونی رنگی مناسب و یا تضادی زیبا می تواند به جذابیت ویترین کمک نماید.

حتما بخوانید:  دکوراسیون مغازه اسباب بازی فروشی

پذیرایی و سرگرمی

از عوامل مهم در جذب مشتری اعتماد می باشد. یک فضای خرید باید به نحوی طراحی شود که مادران بتوانند فرزندانشان را به همراه خود بیاورند و یک روز را به خرید اختصاص دهند. تنوع بالا در خرید باعث ترغیب نمودن کودکان خواهد داشت. بنابراین پذیرایی و سرگرمی از کودکان مهمترین اصل است. وسایلی مانند تندیس، حوض، فواره و … مورد علاقه بچه ها بوده و آن ها را سرگرم می کند. اجرای کارهای تشویق کننده هم می تواند تاثیر گزار باشد. برای مراکز خرید با متراژ زیاد می توانیم از چرخ فلک و قطار هم استفاده نماییم. مکانی نیز نیاز می باشد تا مادران بتوانند فرزندانشان را برای مدت طولانی ترک نموده و احساس کنند آنها در ایمنی کامل بسر می برند.

رنگ

تنوع رنگی مناسب یکی از اصول طراحی دکوراسیون تجاری موفق در مراکز خرید است. در یک مرکز خرید که به طور صحیح طراحی شده باشد، عملکرد چشم انداز مهمتر از خود ساختمان می باشد. رنگ و بافت داده شده به محیط بیشتر در ارائه مفهوم به کار خواهند رفت. انتخاب یک تصویر برای مراکز خرید، در معرفی محصولات و ترغیب مردم جهت خرید کمک خواهد نمود.

تبلیغات

در دنیای امروز اهمیت تبلیغات به منظور ایجاد شناختی موثر از یک کالا یا یک مکان و تأثیر گذاری عالی در فعالیت تجاری بر هیچ کس پوشیده نمی باشد و نیز تبلیغی موفق تر است که بتواند توجه افراد بیشتری را به سوی خود جلب نماید.

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *