چوب در دکوراسیون داخلی: در گذشته چوب علاوه بر کاربردش در ساختن خانه های اولیه، مهم ترین ماده برای ساختن وسایل داخلی منزل هم محسوب می شد. امروزه نیز چوب در کنار سایر مواد و متریال های مصنوعی، همچنان نقش قابل توجهی در دکوراسیون داخلی ایفا می کند که بیشتر جنبه های خلق زیبایی آن مورد توجه قرار می گیرد.

چوب در دکوراسیون داخلی

متخصصان طراحی دکوراسیون مهم ترین خواص چوب را این گونه تعریف کرده اند:

 

خاصیت رنگ در چوب

 

چوب در دکوراسیون داخلی

 

چوب رنگ های متفاوتی دارد، اما معمولا طیفی از قهوه ای در آن به چشم می خورد. این رنگ در ترکیب با سایر رنگ ها حالت های متفاوتی را برای کاربر تداعی می نماید. چوب های تیره در کنار رنگ های گرم مانند زرشکی ترکیبی زیبا و حرفه ای می سازند که در دکوراسیون دفاتر اداری یا اتاق کار در منزل یا دکوراسیون مغازه کاربرد زیادی دارند. اتاقی که میز و صندلی آن چوب تیره رنگ باشد با روکش زرشکی در کنار پرده هایی با زمینه زرشکی رنگ با گل های قهوه ای رنگ به اضافه تور کرم چیدمان شده از جذابیت بسیار بالایی برخوردار است. چوب هایی با رنگ های میانه مثل قهوه ای، گردویی و شکلاتی هم در کنار رنگ های سرد مثلآبی فیروزه ای و سبز آبی ترکیباتی زیاب، شاداب، ملایم، آرامش بخش و همچنین مناسب برای محیط های خانوادگی، تفریح و استراحت را ایجاد می نماید.  اما می توان گفت چوب های روشن که ترکیب رنگ زرد مایل به صورتی دارند، کرم یا سفید مایل به زرد از پراستفاده ترین چوب ها هستند.

حتما بخوانید:  سبک مبلمان در دکوراسیون داخلی

اگر می خواهید خانه تان آرام باشد

 

چوب در دکوراسیون داخلی

 

محیطی که از چوب پوشیده شده باشد، صداهای منتشر شده را به صورت ملایم جذب می نماید و پس از آن منعکس می کند. این کار از پیچیدن صدا جلوگیری میکند و همین طور اختلاف طول موج ها را در آن محل تعدیل می بخشد. چوب های سبک و خشک مثل کاج صدای زیادی در هنگام راه رفتن با کفش ایجاد می نماید و چوب های سنگین و متراکم مثل گردو و بلوط صدایی گنگ را منتشر می کند. این صداها را می توانیم در کاربری های متفاوتی به زیبایی به کار بگیریم و به عنوان عاملی دینامیک و متغیر در دکوراسیون چوبی بگنجانیم.

شکنندگی دربرابر فرسایش کم

ضریب سختی چوب پایین بوده و در برابر موادی چون سنگ و سرامیک، جسم بسیار نرمی محسوب می شود. اما در عین حال به دلیل خاصیت ارتجاعی و بافت آوند دار خود، فرسایش آن کم است.

مناسب برای سرما و گرما

ظرفیت حرارتی در چوب طوری است که نوسانات دمایی در آن بسیار کمتر از سایر مواد و متریال ها می باشد. کف ها و مبلمان های چوبی به ندرت در سرمای زمستان سرد می شوند طوری که نتوان لمس شان کرد. اما بالعکس، یک کف سرامیکی در خانه ی گرم نیز ممکن است سرد بوده و برای راه رفتن روی آن نیاز به جوراب و پاپوش نباشد.

حتما بخوانید:  دکوراسیون داخلی منزل عروس

متریالی انعطاف پذیر

امروزه چوب را به حالت های مختلف می بینیم. الوار، تخته ساده، تخته چندلایی و روکشها که این ها حالت های معمول چوب می باشند که ما در اطراف خود مشاهده می کنیم. هر وسیله ای مانند مبلمان، کابینت، گلدان و … را از چوب می سازند. کمد و کابینت هایی که از چوب و تخته چندلایی درست می شوند که می توانند در برابر آب و حشرات بسیار مقاوم باشند. حالت هایی از چوب نیز وجود دارد که کاربرد آن ها خاص تر می باشد. این انعطاف بالا باعث می شود که بتوانیم چوب را به شکل های متفاوتی و برای هر نوع فضایی مثا دکوراسیون منزل، دکوراسیون مغازه و … مورد استفاده قرار دهیم. به عنوان مثال استفاده از قفسه های چوبی رنگی و یا سفید برای دکوراسیون مغازه لوازم التحریر بسیار مناسب می باشد.

بازی با نور

سطح چوب را می توانیم به روش سند بلاست برجسته نماییم و با رنگ و نورپردازی مناسب، پرسپکتیوی زیبا و خاص در آن به وجود آوریم.

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *