دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی: می دانید که مهم ترین مسله ای که باعث حضور مشتریان در آتلیه و استدیو عکاسی شما می شود، استفاده از ابزار مناسب برای انجام عکاسی و دکوراسیون داخلی فضای آتلیه می باشد، در واقع شما این امکان را دارید که امتیاز خود را در بین رقیبانتان افزایش داده و به عنوان یک عکاس حرفه ای مطرح شوید.

دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی

 

دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی

 

البته فراموش نکنید که شما به عنوان عکاس باید طوری کار کنید که مشتری جذب آتلیه عکاسی شما شود و با برخوردی مناسب، مشتری را به عقد قرار داد تشویق نمایید و با استفاده از تکنیک و ابزار عکاسی حرفه ای، بهترین عکس برداری را برای مشتریانتان انجام دهید. اما نکته اصلی این است که همه این امکانات را باید در فضایی فراهم نمایید که مورد پسند مشتری ها باشد. بنابراین طراحی دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی بسیار مهم بوده و می توان گفت که اگر در طراحی دکور آتلیه یا استدیو عکاسی خود از دکور شیک و مدرن استفاده کنید، مشتریانی بیشتری نسبت به گذشته جذب خواهید نمود.

راه کار هایی برای طراحی دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی

رعایت این نکات به کیفیت کار شما می افزاید:

۱-این را بدانید که در عکاسی پرتره، برای اینکه صورت و بدن از حالت طبیعی خود خارج نشود، باید فاصله ای مناسب را با سوژه مورد نظر رعایت نمود. البته لازم است بدانید که این برای لنز های تله بالای ۱۳۵ میلی متری است. بنابراین پیشنهاد می شود اتاقی که برای عکاسی انتخاب می کنید، حداقل ۷ متر طول داشته باشد. نکته ای که باید بدانید این است که در حالت معمول چنین اتاق هایی بسیار کم بوده و به همین دلیل بهتر است برای رعایت این اصل از یک اتاق دیگر که با یک در از این اتاق جدا شده باشد، استفاده نمایید.

حتما بخوانید:  نکاتی درباره طراحی دکوراسیون داخلی مغازه

۲-از آنجا که عرض ۲۷۰ فوت عکاسی نیاز به محلی دارد که در آن بتوان در دو طرف از فلاش ها استفاده نمود، عرض اتاق نباید کمتر از ۳ متر باشد.

۴- در محیط آتلیه باید از سیستم های سرمایشی و گرمایشی مناسب استفاده کرده و از عملکرد صحیح آنها اطمینان حاصل نمود. به طور مثال در صورتی که محیط بسیار گرم باشد، باعث کلافگی مشتریان شده و حتی باعث می شود پوست آنها برق بزند و همچنین در اتاق سرد روزنه های پوست برجسته می شود و این اتفاق باعث می شود تا کار رتوش بیشتر ی نیاز شود.

دکوراسیون داخلی آتلیه عکاسی

۵- نور فضا آتلیه عکاسی نباید زیاد باشد، زیرا حس آرامش از بین می رود و حتی باعث می شود تا در دیدن تصویر تلویزیون مشکل ایجاد شود. حتی توجه نمایید که نور خیلی هم کم نباشد طوری که مشتریان نتوانند نمونه عکس های شما را به وضوح ببینند. انتخاب نور های سرد مانند لامپ کم مصرف مهتاب و فلوروسنت برای فضای آتلیه عکاسی، آن هم به تنهایی گزینه مناسبی نیست. چرا که این نوع نورها حس صنعتی، سرد و غیر هنری را در بیننده القا می کنند. حتی اگر در هنگام فیلم برداری، وایت بلانس دوربین را هم تنظیم نمایید، باز هم تصویر خروجی مناسبی نخواهید داشت. بنابراین پیشنهاد می کنیم که ازهالوژن های آفتابی و لامپ های کم مصرف آفتابی برای این فضا استفاده نمایید.

حتما بخوانید:  اسرار کابینت در دکوراسیون داخلی

۶- در هنگام طراحی دکوراسیون داخلی فضای آتلیه حتما از طراحان حرفه ای کمک گرفته و سعی نمایید به فضای کاری خودتان تم هنری ببخشید. استفاده از متریال نوین برای دکوراسیون داخلی فضای آتلیه عکاسی باعث ایجاد فضایی شیک و شده و دکوراسیون داخلی مدرن خواهید داشت. ابنابراین پیشنهاد می شود برای اینکه عکس های متفاوتی خلق کنیم، از دیوارپوش های سه بعدی به عنوان تم استفاده کنیم و زیبایی عکس های خود را دو چندان کنیم.

۷- در یک آتلیه یا استدیو عکاسی استاندارد، ارتفاع سقف باید چیزی حدود ۲۷۰ سانتی متر باشد.

۸- در فضای آتلیه عکاسی باید برای سقف و دیوار ها از رنگهای خنثی استفاده کنید و هرگز از تم رنگ های تند استفاده نکنید. زیرا رفکس نور در آنها بسیار زیاد بوده و حتی رنگ مشکی نیز با وجود حداقل رساندن برگشت نور، انتخاب مناسبی نمی باشد. زیرا باعث می شود تا فضای آتلیه عکاسی شما دلگیر به نظر برسد.

۹-پیشنهاد می شود محیط آتلیه را همانند هر فضای کاری دیگری همیشه مرتب و تمیز نگه دارید تا از این طریق مشتریان بیشتری را جذب نمایید. چرا که این مسله برای مشتریان بسیار قابل اهمیت می باشد.

۱۰- در صورتی که میخواهید نمونه کارهای خودتان را به نمایش بگذارید، باید نورپردازی این فضا را به طوری انجام دهید که رفلکس شدید و نور نقطه ای ایجاد نشود. بنابراین توصیه می شود از یک نور ملایم برای این منظور استفاده نمایید.

 

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *