دکوراسیون داخلی اتاق کودک و چیدمان وسایل آن، به عنوان یکی از دغدغه ها و البته سرگرمی های خانم خانه قرار می گیرد و موضوع بسیار مهمی برای خواست های عاطفی خانواده می باشد. مهمترین نکته ای که باید برای دکوراسیون اتاق کودک، برای ایجاد آرامش در اتاق به آن توجه شود، این است که همان طور که کودک به تدریج رشد می کند، باید وسایل اتاقش نیز انعطاف پذیر باشد و با به طور موازی این رشد را داشته باشند.

دکوراسیون داخلی اتاق کودک

 

دکوراسیون داخلی اتاق کودک

 

قد کودک تقریباً هر هفته و هر روز رشد می کند. بنابراین باید لوازم و وسایلی که برای اتاق او تهیه می کنیم انعطاف لازم را داشته باشد.اشتباهی که گاهی بعضی از خانوادها به آن مرتکب می شوند این است که بر اساس سلیقه و علایق خود وسایلی را تهیه می نمایند که تنها برای مدت کوتاهی قابل استفاده است یا اینکه کودک خود را مجبور به استفاده از وسایلی می کنند که با ابعاد فیزیکی آن تناسب ندارد. اما باید دقت کنید که وسایل مورد استفاده کودک در شکل گیری شخصیت و تربیت او تأثیر بسیار زیادی دارد و باید در انتخاب آنها دقت فراوانی شود.

به طور کل فرم و اندازه اتاق کودک باید بسته به استفاده کننده ی آن انعطاف پذیر باشد. معمولاً مشکل اصلی خانواده ها این است که اتاق کودک آن ها طبق سلیقه پدر و مادر آماده می شود. استفاده از رنگهای متضاد در دکوراسیون داخلی اتاق کودک ممکن است گاهی اوقات در برخی شرایط برای او خیلی جالب باشد اما در مواقع دیگر کودک نیاز به رنگهای آرامش بخش دارد. دانستن و رعایت این مسایل مستلزم این است که مادران آموزش های لازم در این زمینه را گذرانده و با روحیات فرزند خود در سنین مختلف آشنا شوند.

حتما بخوانید:  قوانین در دکوراسیون داخلی

تزئین اتاق کودک بهتر است مهیج و فانتزی باشد. نخست موردی که باید در دکوراسیون بندی اتاق کودک خود به آن توجه نمایید، این است که این تزئینات باید مطابق با سن و سال و روحیه فرزندتان انجام پذیرد. به طور مثال نباید اتاق کودک ۲ ساله مانند اتاق کودک ۱۴ ساله دکور شود. البته منظور این نیست که باید در هر سال با بالا رفتن سن کودک تزئین اتاق او بر هم زده شود. منظور این است که باید اتاق فرزندتان را با توجه به گروه سنی آن دکورنمایید.

خصوصیات کلی اتاق کودک

 

دکوراسیون داخلی اتاق کودک

 

بهتر است محل استقرار اتاق کودک در نمای جنوبی خانه باشد تا از نور خورشید بر خوردار شود. وسایل گرمازا در اتاق کودک نباید به هیچ وجه در دسترس او قرار گیرند. برای طراحی دکوراسیون اتاق خواب کودک، وسایل بازی و تخت خواب اتاق کودک باید از مواد و وسایل طبیعی تهیه شده باشند زیرا کودکان به طور مداوم در تماس مستقیم با این وسایل هستند.بهترین جنس وسایل برای اتاق کودک، وسایل چوبی هستند.

حتما بخوانید:  دکوراسیون مغازه لوازم ورزشی

وسایلی که کودکان از آنها استفاده می کنند در شکل گیری شخصیت آنها نقش مستقیم دارد. با توجه به تفاوت سلیقه دختران و پسران رنگ و فرم مورد استفاده برای آنها نیز متفاوت خواهد بود. دختران بیشتر به رنگهای صورتی و لیمویی وپسران به رنگ هایی مثل آبی روشن و خاکستری علاقمند هستند.

کودکان به نقاشی بسیار علاقمند می باشند و دوست دارند وسایل خود را رنگی کنند، مثل نقاشی کردن روی دیوارها. باید دقت نمود که فرزندمان را از انجام این کار نهی نکنیم بلکه فضای لازم را برای انجام این کار برای او فراهم کنیم. به طور کلی برای طراحی دکوراسیون داخلی اتاق کودک آشنایی با روانشناسی کودکان و چگونگی تزیین اتاق آنان مسئله بسیار مهمی می باشد.

رنگ های متناسب برای دکور اتاق کودک

ببینید کودکتان به چه رنگی علاقمند است. اگر هنوز سنشان به حدی نرسیده که بتوانند به خوبی صحبت کنند، یک جعبه مداد رنگی در جلویش قرار دهید تا خود یکی از رنگ ها را که دوست دارد انتخاب نماید. یادتان باشد که اولویت انتخاب با علاقه ی خود کودک است. شخصیت آنها از این سنین شکل می گیرد و اتاقشان می تواند آینه ای برای نشان دادن شخصیت آنها باشد.

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *