دکوراسیون داخلی کافه: همانگونه که می‌دانیم کافه مکانی است که مردم به بهانه نوشیدن قهوه و یا دیگر نوشیدنی ها و خوراکی ها زمانی را به استراحت و معاشرت در آن جا سژری میکنند. این وظیفه مدیر یک کافه است که دکوراسیون داخلی کافه را طوری طراحی نماید که این زمان برای مشتری به بهترین شکل ممکن سپری شود.
از تم و رنگ فضا گرفته تا وسایل و مبلمانی که برای کافه استفاده می‌شود همگی باید حرف‌هایی برای گفتن داشته سژری نمایند و در عین سادگی، مرتب، شیک و راحت باشد.

دکوراسیون داخلی کافه

 

دکوراسیون داخلی کافه

 رنگ و تم کافه 

در ابتدا لازم است که در مورد تم برای دکوراسیون مغازه کافی شاپ خود تصمیم گیری نمایید. تم کافه شما ممکن است معاصر، مدرن، سنتی، کلاسیک و یا هر چیز دیگری باشد. پس از آن برای فضای کافه‌تان رنگی را انتخاب نمایید که همه چیز از دیوارها گرفته تا سقف، کفپوش و مبلمان حول محور آن باشد. در نظر داشته باشید که رنگ و تم باید با هم هماهنگ باشند، به طور مثال اگر تم کافه‌تان مدرن بود، رنگ‌های سفید و یا طوسی روشن می‌تواند مناسب باشد.
علاوه بر این رنگی را انتخاب نمایید که فضا را تا جای ممکن آرامش‌بخش نماید. یعنی رنگ‌های نئون و براق و جیغ نباید انتخاب شوند. انتخاب رنگ‌های خنثی و تم‌های روشن مانند سبز، خاکستری و قهوه‌ای برای دیوارها، سقف و کف کافه انتخاب مناسبی است.
پس از آن باید به سراغ انتخاب رنگ مبلمان برویم. یک تُن گرم یا سرد برای رنگ مبلمان می‌تواند انتخابی مناسب باشد به شرط اینکه با رنگ‌ دیوارها، سقف و کفپوش هماهنگ باشد. 

در کافه‌تان ترافیک درست نکنید.

اگرچه داشتن وسایل زیبا به شیک شدن کافه‌ شما بسیار کمک می‌کند اما در نظر داشته باشد که آرامش از هر چیزی مهم‌تر است. وسایل را اصولی و فکر شده انتخاب نمایید و فضا را طوری بچینید که رفت و آمد خودتان، کافی‌من‌ ها و از همه مهم‌تر مشتریانتان از میان انبوه میزها و صندلی‌ها آسان باشد. همانطور که گفتیم باید فضا طوری دکور شود که مشتری از نشستن طولانی در کافه شما لذت ببرد و احساس آرامش نماید.


در انتخاب مبلمان دقت نمایید

همانطور که اشاره شد، رنگ مبلمان، میزها و صندلی‌ها باید با فضا هماهنگ باشد. اگر فضای کافه تان مدرن بود، شاید بد نباشد از مبلمانی از جنس متال و تناژهایی از مشکی و قرمز استفاده نمایید. در حالی که میز و صندلی‌های چوبی برای یک فضای کلاسیک و حتی سنتی گزینه‌ی بهتری هستند.

دکوراسیون داخلی کافه

تزئین فضا با علاقه‌مندی‌هایتان

اینجا کافه‌ی شما بوده و سلیقه‌ی شما در کوچک‌ترین جزئیات دکوراسیون داخلی آن واضح می باشد. اضافه کردن جزئیاتی مثل تابلوهای نقاشی، گلدان‌های زیبا، مجسمه های تزیینی، در عین زیبایی می‌تواند رنگ را در فضا به جریان در آورده و حرکت چشم را به بازی بگیرد. این موضوع نه تنها فضا را جالب‌تر می‌کند بلکه به محیط کافه شما شخصیت نیز می‌بخشد.  به طور مثال استفاده از تابلوهای نقاشی بزرگ و با رنگ های زیبا  با سبک مدرن برای کافه‌هایی که با رنگ‌های روشن و خنثی دکور شده‌اند و یا تعدادی گلدان کوچک با رنگ‌هایی زیبا و جذاب مثل زرد برای کافه‌هایی از این دست انتخاب‌های مناسبی است. 

دکوراسیون داخلی کافه

از نورپردازی مناسب استفاده کنید.

یکی از مهم‌ترین گزینه‌هایی که در طراحی دکوراسیون داخلی حتما باید به آن توجه نمود، نورپردازی است. این نکته‌ای است که متاسفانه در کافه‌های این شهر کمتر به آن رسیدگی می‌شود. برخی از  کافه‌ها با دکوراسیونی روشن و بسیار زیبا  با یک نورپردازی نامناسب همه چیز را خراب کرده‌اند! مثلا نور خیلی زیاد و یا بالعکس اصلا نمی تواند ایده مناسبی برای کافه شما باشد. شما باید طوری فضا را روشن نمایید که مشتری دلش بخواهد ساعت‌ها در این نور بنشیند بدون اینکه چشمش خسته شود و یا احساس خستگی نماید.

 

حتما بخوانید:  دکوراسیون مغازه لوازم ورزشی

 

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *