دکوراسیون داخلی خانه های کوچک بسیار انعطاف پذیر می باشد و نیاز به دقت بالایی دارد ما در عین حال بسیار شیرین و دلچسب است.  در ابتدا نیاز است که فضای خانه مورد نظر را بشناسید و خواسته ها و نیاز هایتان را از دکوراسیون داخلی خانه تان درک نمایید  و سپس به طراحی دکوراسیون داخلی خانه های کوچک بپردازید.

در این قسمت به منظور پیاده سازی طرح مناسب، راه حل هایی برای دکوراسیون داخلی خانه های کوچک و بزرگتر به نظر رسیدن فضای آن ها ارائه خواهیم داد.

رنگ دیوار ها در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 

اگر چه استفاده از رنگ های ملایم و روشن باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا در دکوراسیون داخلی می شود اما اما رنگ های تیرا باعث جذابیت و خاص شدن فضا می شوند. می توانید در کنار آن از تعدادی تابلو های هنری زیبای رنگی برای نصب بر روی دیوار ها استفاده نمایید این کار باعث ایجاد کنتراست با فضای تیره در اتاق کوچک شما می شود. اما لزوما نباید از این روش استفاده نمود و می توانید از رنگ های روشن استفاده و طرح ساده تری را ارائه دهید اما به ندرت پیش امده که کسانی که رنگ های تیره را برای طراحی دکوراسیون اتاق کوچک استفاده نموده اند اظهار پشیمانی کنند!

حتما بخوانید:  دکوراسیون داخلی بر مبنای اصول فنگ شویی

مبلمان در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 

این نکته درست است که استفاده از وسایل کم حجم از جمله مبلمان با ابعاد کوچک در دکوراسیون داخلی باعث منظم شدن فضا و ایجاد تناسب می شود. اما برخی اوقات استفاده از مبل های بزرگ مثل کاناپه های چند بخشی، فضای کوچک زیبایی را برای ما ایجاد می کنند که بسیار دنج بوده و احساس خوبی را در ما به وجود می اورد. می توانید از یک کاناپه ی بزرگ چند بخشی استفاده کنید اما دیگر قسمت های اتاق را بدوم مبلمان طراحی نمایید. به این ترتیب مبل تعبیه شده بسیار چشمگیر و دنج به نظر می آید و افراد با دیدن آن علاقه به نشستن بر روی آن و گذراندن زمان پیدا می کنند.

استفاده از تعداد زیادی عناصر طراحی برای رسیدن به دکوری زیبا با تقارن بصری در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 

نباید به دلیل اینکه فضای اتاق مورد نظر کوچک است تصور کنیم که نمی توانیم از وسایل تزیینی زیبا و شیک برای پر کرن فضای خود استفاده نماییم. می توانیم از یک تخت خواب زیبای دارای پشتی استفاده کنیم و آن قسمت را به نقطه کانونی اتاقمان تبدیل نماییم. در کنار آن می توان از آباژورهای مناسب برای زیبا سازی فضا و همچنین کاربردی بودن ان استفاده نمود. استفاده از پالت رنگی ملایم باعث ایجاد تقارن بصری شده و احسای تعادل را در فضا حکم فرما می کند که این خود باعث جذابیت بیشتر دکوراسیون اتاق کوچکمان می شود.

حتما بخوانید:  دکوراسیون داخلی هتل

استفاده از وسایل چند کاره در دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 

دکوراسیون داخلی خانه های کوچک

 

می دانیم که معمولا اتاق های کوچک در خانه های کوچک قرار دارند. و به همین دلیل است که نیاز است از یک اتاق و فضا به منظور کاربرد هی متفاوتی استفاده شود. اتاق هایی با این وضعیت اگر هوشمندانه طراحی شوند، بسیار و جذاب خواهند شد و می توانیم وظایف مختلفی را بر عهده ی فضای کوچک ان ها قرار دهیم. به طور مثا می توانیم از یک فرورفتگی استفاده کنیم و میز تحیر و صندلی و حتی یک کتابخانه در قسمت بالای آن قرار دهیم.  یا حتی از یک تخت خواب تاشو در این فرو رفتگی استفاده نماییم. به این ترتیب می توانیم یک عنصر دیگر نیز به فضا اضافه نماییم دکوراسیون داخلی کاربردی برای فضای کوچکمان داشته باشیم.

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *