پکیج و رادیاتور

 

پکیج

در گذشته برای گرمایش محیط خانه ها بوسیله موتورخانه ها هزینه های زیادی صرف نگهداری و سوخت و انژی آن میشد. هم فضای زیادی اشغال میکرده و هم انرژی بیشتری طلب می‌نموده است. اما استفاده از پکیج بسیار کم هزینه تر است زیرا هم هزینه تعمیر یک دستگاه پکیج کمتر از موتور خانه ی به آن بزرگیست و هم فضای کمتری را اشغال می کند. از طرفی باعث استقلال هر واحد است چرا که در گذشته یک موتور خانه بود و تعداد زیادی واحد که موظف به گرمایش همه آنان بوده ولی الان یک پکیج است و یک واحد.

عملکرد پکیج در تابستان: در تابستان زمانی که به آب گرم نیاز است شروع به کار می کند. به اینصورت که با باز کردن شیر آب گرم و از طریق فشار آب مشعل روشن شده و با بستن آن خاموش می‌شود. این کار را از طریق برد الکترونیکی انجام می‌دهد.

حتما بخوانید:  کمد دیواری(درب ریلی)

عملکرد پکیج در زمستان: در زمستان نحوه فعالیت پکیج متفاوت تر از وضعیت آن در تابستان است زیرا٬ در زمستان علاوه بر گرم کردن آب مصرفی می‌بایست مدارهای گرم کننده و رادیاتور را نیز گرم نماید. اولویت با گرم کردن آب مصرفی است به گونه ای که با باز شدن آب گرم مدار گرم کننده رادیاتور قطع می شود تا آب مصرفی گرم سریع مورد دسترسی قرار گیرد. با بستن مجدد شیر آب مدار رادیاتور وصل شده و رادیاتور و مدار گرم کننده گرم می شوند.

رادیاتور

گرمای موجود در این دستگاه از طریق جابجایی و آزاد به اطراف منتقل می‌شود. به اینصورت که هوای سرد بالای رادیاتور با جذب گرما سبک شده و بالا میرود و جای خود را با هوای سرد که سنگین تر است عوض میکند. آب درون رادیاتورها که با از دست دادن گرمای خود سرد شده اند از طریق لوله های خروجی بسمت منبع گرم کننده که میتواند موتور خانه یا پکیج باشد رفته و در آنجا با جذب گرما٬ مجدداَ از طریق لوله های ورودی وارد رادیاتور شده گرمای خود را به هوای درون اتاق منتقل می‌کنند. این سیکل بارها و بارها تکرار می شود و در نهایت موجب گرم شدن محیط می‌گردد.

حتما بخوانید:  کمد دیواری(درب ریلی)

انواع رادیاتورها:

  1. پره ای
  2. پانلی
  3. فولادی
  4. چدنی
  5. آلومینومی

 

درباره دکوراسیون داخلی | دکوراسیون مغازه

دکوراسیون داخلی دکوراسیون مغازه

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *